Zavřít reklamu

Samsung v minulých dnech a týdnech vydal aktualizaci s nadstavbou One UI 5.1 na všechna vlajková zařízení Galaxy a některá zařízení střední třídy. Nedávno se však objevily zprávy, že aktualizace výrazně snížila výdrž baterie u telefonů řad Galaxy S22 a S21. Nyní stejný problém hlásí uživatelé skládacích smartphonů Galaxy Z Fold4 a Z Fold3.

Update s nejnovější verzí nadstavby One UI byl netrpělivě očekáván mnoha uživateli Galaxy po celém světě. Zdá se však, že aktualizace nesplňuje očekávání, přestože s sebou přináší řadu užitečných novinek. Uživatelé telefonů Galaxy Z Fold4 a Z Fold3 si podle webu PiunikaWeb stěžují na to, že životnost baterie jejich zařízení šla po instalaci aktualizace s One UI 5.1 rapidně dolů. Další si stěžují na to, že své „ohýbačky“ nemohou pořádně nabít.

Uživatelé loňského a předloňského Z Foldu vyjadřují svou frustraci z těchto problémů na sociální síti Reddit i oficiálním komunitním fóru Samsungu. A problémy to evidentně nejsou malé, protože stížností je velké množství. Jiní uživatelé Galaxy však hlásí pravý opak. Podle nich se výdrž jejich telefonu díky One UI 5.1 zlepšila a systémový software prý nyní nabízí excelentní uživatelský zážitek.

Oprava výše uvedených problémů by mohla být součástí březnového bezpečnostního updatu, který by měl Samsung začít vydávat v nejbližší době. Pokud se vás tyto problémy týkají, zkuste mezitím vymazat mezipaměť Androidu a případně aktualizujte všechny vaše aplikace na nejnovější verzi, aby mohly s novým softwarem správně a efektivně fungovat.

Galaxy Z Fold4, Z Fold3 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.