Zavřít reklamu

Již příští týden by měl Samsung představit smartphony Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G, nástupce velmi úspěšných loňských modelů Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G. Minulý týden pronikly do éteru rendery, které je ukazují ze všech stran, a nyní uniklo oficiální pouzdro pro první jmenovaný.

Vlastně to není únik v pravém slova smyslu, protože s ním přišel sám Samsung, přesněji jeho makedonská pobočka. Pouzdro pro Galaxy A54 5G se jmenuje Smart View Wallet Case, a jak název napovídá, jde o obal ve stylu peněženky s prostorem pro kartu na vnitřní straně a okénkem pro část displeje telefonu na vnější straně. Pouzdro bude dostupné v tmavě šedé, světle fialové a limetkové barvě.

Galaxy A54 5G bude podle dostupných úniků disponovat 6,4palcovým displejem s rozlišením FHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Pohánět jej má čip Exynos 1380, kterému prý bude sekundovat 8 GB operační a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti. Fotoaparát má mít rozlišení 50, 12 a 5 MPx a přední kamerka prý bude 32megapixelová. Telefon bude podle všeho napájet baterie s kapacitou 5000 nebo 5100 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. S pravděpodobností hraničící s jistotou softwarově poběží na Androidu 13 a nadstavbě One UI 5.1. Očekávat také můžeme poddisplejovou čtečku otisků prstů, stereo reproduktory nebo voděodolnost dle standardu IP67.

Vzato kolem a kolem, Galaxy A54 5G by měl oproti Galaxy A53 5G nabídnout jen minimum vylepšení, a dokonce i nějaké downgrady (viz např. menší velikost obrazovky, což však pro někoho může být plus). Třeba nás ale Samsung něčím překvapí.

Telefony řady Galaxy A koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.