Zavřít reklamu

Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra jsou zatím nejodolnějšími telefony, které kdy Samsung vydal. Disponují ochranným sklem Gorilla Glass Victus 2 na přední a zadní straně, odolným hliníkovým rámem Armor Aluminum či stupněm krytí IP68. Model S23 Ultra přináší také dobré zprávy ohledně opravitelnosti.

Rozborka Galaxy S23 Ultra, kterou provedl Zack Nelson ze známého technologického YouTube kanálu JerryRigEverything, ukazuje, že Samsung podstatně usnadnil proces opravy své nejnovější vlajkové lodě, a to i pro neprofesionály. Je známo, že výrobci smartphonů u svých zařízení používají spoustu lepidla, aby vše drželo na svém místě. Lepidlo je však špatné pro každého, kdo telefon opravuje, neboť musí používat různé nástroje, aby zajistil, že se během opravování nic nepoškodí. U Galaxy S23 Ultra Samsung proces opravy zjednodušil.

Nyní jen stačí odstranit zadní sklo, bezdrátovou nabíjecí cívku, šrouby a ploché kabely, abyste se dostali k 5 000mAh baterii. Nelson poznamenal, že baterii Galaxy S23 Ultra mohou vyjmout i amatéři. Odstraněním čtrnácti šroubů na zadní straně se dostanete k bezdrátové nabíjecí cívce, kterou Nelson málem poškodil.

Odstranění cívky odhalí vyjímatelnou baterii. Nyní může baterii jednoduše vyměnit kdokoli, aniž by se musel příliš spoléhat na přesné nástroje nebo alkohol. Je to dobrý krok k tomu, aby se telefony snadno opravovaly. Za to dáváme Samsungu palec nahoru.

Dnes nejčtenější

.