Zavřít reklamu

Výrobci mobilních telefonů dělají svá zařízení stále odolnější. Galaxy S23 Ultra má hliníkový rám Armor Aluminum a z obou stran jej pak kryje sklo Corning Gorilla Glass Victus 2. To má ostatně celá řada S23 společné, přičemž to jsou první smartphony, které se mohou touto technologií chlubit. Telefonu samozřejmě nechybí ani odolnost IP68. Ani toto mu však nezaručuje 100% ochranu. Pokud se tedy ohlížíte po nějakém krytu, PanzerGlass HardCase je jasná volba. 

Galaxy S23 Ultra je rozměrově jiný než jeho loňský předchůdce. Má větší objektivy fotoaparátů, jinak posazená tlačítka hlasitosti a zapnutí a méně zakřivený displej. I když tedy starší pouzdra pasují, protože fyzické rozměry jsou víceméně totožné, používat je nechcete. Ohlížíte-li se tedy po ideálním řešení, jak svůj nový smartphone chránit, řešení PanzerGlass má za sebou dlouhou a úspěšnou historii.

Get ready for the drop 

PanzerGlass HardCase pro Samsung Galaxy S23 Ultra nese certifikaci MIL-STD-810H, kdy se jedná o vojenskou normu Spojených států amerických. Ta klade důraz na přizpůsobení environmentálního designu zařízení a testovacích limitů podmínkám, kterým bude zařízení vystaveno po celou dobu jeho životnosti. Je zde tedy ochrana proti pádu i škrábancům. Kryt je také kompatibilní s bezdrátovým nabíjením, takže jej nemusíte ze zařízení sundávat. Nevadí mu ani voda, která jej nijak nepoškodí.

I když se pak jedná o hardcase, je kryt poměrně poddajný a dobře se s ním manipuluje. Hlavně vám neklouže z ruky. Nasazuje a sundává se ideálně v prostoru u fotoaparátů, kde je samozřejmě zeslabený. Výřez je jen jeden, a to tedy pro celý fotomodul. Výhodu to má v tom, že pokud používáte ještě ochranné sklo celého prostoru, je celá zadní strana plně kryta.

Provedení spadá do Clear Edition, takže je kryt čirý a plně průhledný, aby nijak neovlivňoval vzhled telefonu. Je vyroben z TPU (termoplastický polyuretan) a polykarbonátu, kdy je jeho celý rámeček z recyklovaných materiálů. V tomto ohledu se myslelo i na balení, které je z papíru a vnitřní sáček, ve kterém je kryt usazen, je plně kompostovatelný. Před nasazením krytu silně doporučuji zařízení patřičně očistit. Pokud na něm budete mít nějaké nečistoty, tak je pod krytem skutečně uvidíte, a to nevypadá moc hezky.

Přítomny jsou všechny prostupy pro důležité prvky, tedy nabíjecí konektor, mikrofony i S Pen. Ten se i s krytem vyndává a zandává velice snadno, protože prostor kolem něho je poměrně velkorysý – což jsme viděli už loni u S22 Ultra. Šuplík pro kartu SIM je krytý. Tlačítka pro určení hlasitost a zapínací tlačítko pak nejsou řešeny prostupy, ale výstupy, takže jsou také plně chráněny před poškozením. Ovládají se ale jistě, i když jsou trošku tužší.

Design decentní, ochrana maximální 

Samozřejmě záleží na stylu vašeho používání zařízení a tom, v jakém prostředí se pohybujete. Kryt není nezničitelný a časem se na něm mohou ukázat nějaké ty vlásečnice nebo vrypy. Je ale pravda, že pořád lepší na krytu než na telefonu. Výrobce navíc uvádí, že jeho řešení nežloutne, což je neduh zejména levnějších řešení, se kterým pak telefon vypadá doslova odpudivě.

Cena 699 Kč je také přiměřená kvalitě produktu, kterou si i díky zajeté značce PanzerGlass můžete být jistí. Chcete-li tedy odolnou a spíše nenápadnou ochranu, která dá pořád vyniknout designu vašeho Galaxy S23 Ultra, je to vlastně jasná volba. 

PanzerGlass HardCase Samsung Galaxy S23 Ultra koupíte zde

Dnes nejčtenější

.