Zavřít reklamu

V pátek 17. února začal ostrý prodej novinek Samsungu v podobě řady Galaxy S23. Možná právě i vy už tedy některý z těchto modelů vlastníte a řešíte, jak mu patřičně chránit displej. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. PanzerGlass na Galaxy S23 Ultra totiž jasně profituje z méně zakřiveného displeje. 

Možná si pamatujete naši recenzi skla pro Galaxy S22 Ultra, které jasně trpělo na to, že Samsung měl strany displeje zahnuté a ustavit tak sklo na displej byl poměrně oříšek. Toho se teď vůbec bát nemusíte – to ostatně i z toho důvodu, že v balení najdete také instalační rámeček. Prostor pro chyby tedy prakticky není.

Bohaté balení, jednoduché aplikování 

V krabičce produktu samozřejmě najdete samo sklo, ale vyjma jeho i hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. Pak je zde onen instalační rámeček, který vám se správnou aplikací skla pomůže. Je zde přiložený i návod, jak si v zařízení zapnout vyšší citlivost na dotyky (Nastavení -> Displej -> Dotyková citlivost). V našem případě to ale ani po aplikaci skla nebylo třeba, reaguje totiž ideálně. Návod, jak na samotnou aplikaci skla, pak najdete na zadní straně balení. Je to ale klasický postup.

Hadříkem napuštěným alkoholem tak nejdříve dokonale očistíte displej zařízení, aby na něm nezůstal žádný otisk prstu. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti. Když se na displeji i poté budou nacházet prachová smítka, je zde ona nálepka. Pak už je na řadě lepení skla. Telefon tedy nejdříve ustavíte do plastové kolébky, kdy zde výřez pro tlačítka hlasitosti jasně odkazuje na to, jak do ní telefon patří. Následně sloupnete první fólii a sklo přiložíte na displej telefonu. Hlídejte si jen to, abyste trefili průstřel pro selfie kameru, jinak nemáte co pokazit. Od středu displeje poté prsty tlačte na sklo tak, abyste popřípadě vytlačily bubliny. To především i kolem čtečky otisků prstů.

Pokud se vám u loňské generace nepovedlo sklo ideálně polohovat, tak jste to zjistili jeho cvakáním v rozích a museli jste pokus opakovat. Zde nic podobného neřešíte, protože Samsung displej více narovnal. Nakonec stačí sloupnout fólii s označením 2 a telefon vyndat z plastového výlisku. Dáte to na první dobrou a během chvilky.

Počítá se i se čtečkou otisků prstů 

Můžete se pokusit o lepší přilnutí skla k displeji v prostoru pro čtečku otisků prstů, kde i podle přiložených fotografií můžete vidět po aplikaci skla bubliny. Stačí vzít přiložený hadřík a silněji jím přes prostor přejíždět, ale ne zas tak, abyste si se sklem pohnuly, což se může také z počátku stát. Pokud se tím ale nechcete stresovat, nemusíte. Stačí, když počkáte.

Po pár hodinách se totiž začnou ztrácet i přítomné bubliny, po pár dnech už byl prostor čtečky otisků prstů čistý a bez nevzhledných bublin. Je i tak ale třeba počítat s tím, že kolečko pro sken otisku prstu na skle prostě v určitých úhlech uvidíte, rozhodně ale zase méně, než tomu bylo u Galaxy S22 Ultra. Samozřejmě je vhodné po aplikaci skla opětovně načíst své otisky prstů. 

Sklo PanzerGlass na Galaxy S23 Ultra spadá do kategorie Diamond Strenght. To znamená, že je třikrát tvrzené a ochrání telefon i při pádech až z 2,5 metrů nebo snese zátěž 20 kg na svých okrajích. Nechybí ani potažení speciální antibakteriální úpravou a samozřejmostí je plná podpora S Penu. Sklo také nijak nevadí v případě použití krytů, a to nejen výrobce PanzerGlass.  

Jednoduše se dá říci, že těžko seženete něco lepšího, a to i s ohledem na historii značky PanzerGlass. U Galaxy S23 Ultra navíc nenastávají problémy v rozích zahnutého displeje, a i prostor pro čtečku otisků prstů je méně znatelný. Cena je pak 899 Kč.

Tvrzené sklo PanzerGlass Premium pro Galaxy S23 Ultra koupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.