Zavřít reklamu

Moderní špičkové smartphony jsou skutečně nabité těmi nejnovějšími technologiemi, díky čemuž jsou také tak drahé. I když se pak snažíte být na ně opatrní sebevíc, někdy se dostaví vlásečnice, škrábance, praskliny. Společnost PanzerGlass ale nabízí kompletní sadu příslušenství k tomu, aby byl váš Galaxy S23 Ultra jako v bavlnce. 

PanzerGlass Camera Protector je určen pro zadní čočky fotoaparátu. Aplikace Camera Protector skla eliminuje nechtěná poškození čoček při neopatrném položení telefonu na jakýkoliv povrch. Máte-li tedy obavu o jejich poškození, je zde jednoduché a poměrně elegantní řešení, a to i když je krycí sklo objektivů safírové a sám Samsung uvádí, že je kryje ocelovým okružím.

Snadné řešení, snadné aplikování 

Uvnitř poměrně malé krabičky je nejen samotné sklo, ale samozřejmě i vše potřebné k jeho aplikování na telefon, tedy lihový hadřík, leštící hadřík a samolepka. Prvně je tedy vhodné okolí objektivů a je samotné očistit lihovým hadříkem, potom prostor očistit od zbytků nečistot a pokud je zde ještě nějaké prachové smítko, přijde na řadu nálepka. Je ale pravda, že zde to není takový problém, jako v případě aplikování skla na displej.

Camera Protector poté sundáte z jeho podložky a přiložíte na objektivy. Splést se nemůžete. Samozřejmě pořádně přitlačíte, abyste se zbavily vzduchových bublin, ale ty se zde prakticky nevyskytují. Pak už jen sloupnete fólii číslo 2. Tento postup je vyobrazen i na samotné krabičce balení.

Kompatibilní i s kryty 

Sklo perfektně padne a podle výrobce nehrozí žádné zkreslení výsledných fotografií, což potvrzujeme. Přesně kopíruje jednotlivé objektivy, které také kryje, takže je celé sklo v jedné rovině bez jakýchkoli přechodů nebo ostrých hran. Díky černým lemům sice opticky objektivy zvětšuje, ale ničemu to nevadí. Vypadá to efektně.

Odolnost je příkladná (tvrdost 9H), což je ostatně standard společnosti PanzerGlass. Jediná škoda je zde ta, že pokud použijete i originální kryt PanzerGlass na Galaxy S23 Ultra, tak z nepochopitelného důvodu nekopíruje tvar skla. Vznikají zde tedy vůle, do kterých se vám mohou chytat nečistoty. Na druhou stranu je tím zajištěno, že můžete sklo Camera Protector použít s jakýmkoli jiným krytem, který nekryje i prostory mezi objektivy (což jsou třeba typicky ty přímo od Samsungu). Cena řešení je 409 Kč, což je s ohledem na klid na duši, který vám toto řešení přinese, jistě přípustná částka.

PanzerGlass Camera Protector Samsung Galaxy S23 Ultra koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.