Zavřít reklamu

Máme zde březen a za chvíli přijde jaro. Říká se sice, že pro běh neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení, i tak se ale v přílišné zimě nechce mnohým opouštět teplo rodinného krbu. Pokud už se však chystáte na sezonu 2023, možná vybíráte, jaké nejlepší chytré hodinky pro běh pořídit. Zde vám to povíme.

Samozřejmě vám jednoznačně neřekneme, které chytré hodinky jsou ty nejlepší, a které byste si měli pořídit, protože každý má jiné preference. Jiný dbá na funkce, jiný na výdrž, další na použité materiály a „nejlepší“ řešení prostě neexistuje i s ohledem na cenu, která zde má rozptyl od osmi tisíc po 24 tisíc Kč. Výběr tak bude na vás, my vám zde jen předložíme to aktuálně nejlepší, co je na trhu.

Samsung Galaxy Watch5 Pro 

Logicky začněme v domácí stáji Samsungu. Jeho loňské Galaxy Watch5 Pro jsou tou nejlepší volbou od jihokorejského výrobce ne pro svou odolnost, protože tu při běhu úplně nepotřebujete, ale proto, že je jejich titanové pouzdro přece jen lehké a výdrž třídenní. Nemusíte je tak nabíjet každý den a bez problému s nimi zvládnete i celý maraton. Díky LTE připojení pak můžete nechat telefon doma.

Samsung Galaxy Watch5 pro koupíte zde

Garmin Forerunner 255 

Společnost Garmin sice aktuálně představila model Forerunner 265, ale vzhledem k tomu, že oproti předchůdci přináší prakticky jen AMOLED displej a pokročilé metriky běhu, nemusí být ten příplatek třech tisíc Kč navíc mnohým po vůli. Forerunnery 255 jsou lehké, jsou nabušené funkcemi a na GPS zvládnou klidně 24h ultra maraton. Jediné, co musíte překousnout, je přece jen horší displej (který je ale dokonale čitelný i na přímém slunečním světle) a ovládání tlačítky. Jakmile si na něho nicméně zvyknete, dotyky chtít rozhodně nebudete.

Garmin Forerunner 255 koupíte zde

Apple Watch Ultra 

Je to přece jen výběr nejlepších hodinek pro běh, ne jen pro majitele Android telefonů. Pokud tedy vlastníte iPhony, je zde jasná volba v podobě Apple Watch Ultra. I Apple u nich vsadil na titan a safír, zvednul výdrž a přihodil třeba akční tlačítko. Jejich jediným neduhem je však to, že jsou skutečně drahé a měli byste za ně hned dvoje Galaxy Watch5 Pro. Ty však bohužel s iPhony nijak nespárujete, což je třeba výhoda zmíněných Garminů. Těm je jedno, na jaké jedete platformě.

Apple Watch Ultra koupíte zde

Polar Vantage V2 

Řešení od Polaru je vhodné pro každého, kdo hledá spolehlivého parťáka pro každodenní aktivity. Před poškrábáním ale hodinky chrání jen sklo Gorilla Glass. Výhodou je nízká váha, která činí celkem 52 g. Plně spolupracují s operačním systémem iOS a Android, vestavěná baterie hodinek by měla při běžném používání vystačit na 50 h. Cena je ale přece jen pořád dost přes 10 tisíc Kč.

Polar Vantage V2 koupíte zde

Suunto 9 Baro 

Tyto finské hodinky jsou určeny pro náročné sportovce, kteří potřebují hodinky, které doopravdy vydrží. Masivní baterie hodinek má takovou kapacitu, že v režimu se zapnutými notifikacemi z telefonu a měřením tepové frekvence vydrží až 7 dní. Disponují čtyřmi tréninkovými GPS režimy, při kterých vydrží na jedno nabití 25 / 50 / 120 / 170 hodin. Snadné ovládání je pak zajištěno dotykovým displejem s rozlišením 320 × 320 pixelů i tlačítky, sklo je pak safírové, hodit se může i barometr, na hodinky upozorňují i ve svém názvu. Cena je pod 10 tisíc.

Suunto 9 Baro koupíte zde

Dnes nejčtenější

.