Zavřít reklamu

Americká společnost Garmin a šestka na trhu s nositelnostmi představila nástupce teprve loňských modelů Forerunner 255 a 955. Ty však zůstávají v nabídce, kterou tedy novinky spíše rozšiřují. Hlavní změnou modelů Forerunner 265 a 965 je samozřejmě AMOLED displej. 

Chcete-li se ve Forerunnerech vyznat, pamatujte si, že vyšší modelové číslo = dokonalejší model hodinek. Forerunner 55 je základní model, Forerunner 265 model střední třídy a Forerunner 965 je prémiovým produktem.

Garmin Forerunner 265 

Hodinky Forerunner 265 jsou k dispozici ve dvou velikostech a několika barevných provedeních. Menší modely mají označení Forerunner 265S, větší Forerunner 265. Menší modely s hmotností 39 gramů a průměrem hodinek 42 mm nejlépe sedí na drobných, často dámských nebo dětských zápěstích. Větší Forerunner 265 váží 47 gramů, má průměr 46 mm a hodí se na středně velká zápěstí.

Nejbližším modelem k Forerunner 265 jsou loni představené Forerunner 255. Rozdíl mezi oběma řadami je především v použitém displeji. Zatímco starší Forerunner 255 používá pro Garmin tradiční transflektívní, nedotykový displej, nový Forerunner 265 je vybavený vysoce jasným AMOLED dotykovým displejem se zářivými barvami.

Rozdíl mezi transflektivním a AMOLED displejem poznáte na první pohled. Zatímco transflektivní displej nabízí barevně tlumený obraz, který se zobrazuje se stále stejnou intenzitou a má vynikající čitelnost na slunci, AMOLED displej má jasné barvy, září, ale po chvíli se jas částečně ztlumí nebo displej zhasne úplně. Větší model slibuje na 13 dní v režimu chytrých hodinek na 1 nabití a menší dokonce až 15 dní v režimu smartwatch na 1 nabití.

Oproti modelu 255 má novinka navíc ještě funkci „Připravenost k tréninku“, která při celodenním nošení hodinek vyhodnocuje zdravotní data, historii tréninku a zatížení a sportovci předkládá ukazatel s hodnotou mezi 0 až 100, která napovídá, jak moc jste připraveni absolvovat náročný sportovní trénink. Druhou novinkou je podpora funkcí s názvem Running Dynamics, pod kterými se skrývá měření detailních informací o stylu běhu, včetně délky kroku, výšky odrazu, doby odrazu, běžeckého výkonu ve wattech nebo například podílu levé/pravé nohy na celkovém výkonu bez nutnosti použít hrudní pás. 

Forerunner 265 budou na českém trhu k dostání od začátku března 2023 za doporučenou maloobchodní cenu 11.990 Kč. 

Garmin Forerunner 965 

Nové Forerunner 965 se nenabízí ve verzi se solárním dobíjením, jako má Forerunner 955 Solar. Zajímavé ale je, že i přes použitý AMOLED displej, u kterého by se dala očekávat kratší výdrž baterie, nabízejí Forerunner 965 delší výdrž v režimu chytrých hodinek, a to konkrétně až 23 dní na 1 nabití (oproti až 15 dnům u klasické a až 20 dnům u solární verze FR955). AMOLED displej má ale kratší výdrž při nepřetržitém sportovním GPS záznamu – 31 hodin u Forerunner 956 vs. 42 hodin u Forerunner 955.

Výsadou hodinek řady Forerunner 9XX jsou podrobné mapy a navigační funkce. Forerunner 965 není výjimkou. Samozřejmostí jsou všechny funkce popisované u modelu Forerunner 265, včetně Running Dynamics běžeckých metrik a běžeckého wattového výkonu. Vše s možností měření přímo ze zápěstí bez nutnosti nosit hrudní pás. Hodinky mají podporu bezkontaktních plateb Garmin Pay, vestavěný hudební přehrávač, bezpečnostní a sledovací funkce. Nechybí ani výpočet zbývající výdrže Real-time Stamina.

Forerunner 965 jsou k dispozici v jedné, univerzální velikosti (průměr pouzdra hodinek 47 mm) a třech barevných variantách. Na českém trhu k dostání od druhé poloviny března 2023 za doporučenou maloobchodní cenu 15.990 Kč. 

Dnes nejčtenější

.