Zavřít reklamu

Samsung na veletrhu MWC 2023 oznámil že se chce stát lídrem ve vývoji renderovacích technik založených na metodě ray tracingu pro mobilní zařízení. Tato technologie může znatelně zlepšit kvalitu grafiky, je však značně náročná na výkon, a proto chce korejský obr pomoci s její optimalizací.

Ray tracing se dnes v počítačových a konzolových hrách používá jen sporadicky, neboť je velmi náročný na výkon. Jedná se o techniku, která simuluje odraz světla od povrchů a předmětů, čímž dodává 3D scénám ve hrách na realističnosti. I když vyžaduje velmi výkonný hardware, pomalu se dostává i na mobilní zařízení. Pomalu ale myslíme jako opravdu pomalu.

Jak webu Pocket Tactics řekl výkonný viceprezident společnosti Samsung Electronics a zároveň vedoucí týmu pro výzkum a vývoj vlajkových zařízení a technologického strategického týmu v mobilní divizi Samsung MX Won-Joon Choi, korejský gigant chce pomoci s vývojem ray tracingu a ne „nečinně sedět a pasivně se dívat na situaci“. Dodal, že mobilní divize Samsungu se chce „aktivně zapojit“ do vývoje a optimalizace technologie pro mobilní zařízení, přičemž společnost prý již spolupracuje s několika herními studii. S kterými konkrétně a na jakých titulech, však neprozradil.

Připomeňme, že prvním čipem, který ray tracing podporoval, byl Exynos 2200. Podporuje jej také nový vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 2 a pochopitelně i jeho přetaktovaná verze s označením Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, která pohání řadu Galaxy S23.

Dnes nejčtenější

.