Zavřít reklamu

Vlajkovým tabletům Samsungu dosud chyběla odolnost proti vodě a prachu IP67, to by se však mělo brzy změnit. Podle informací webu SamMobile bude tímto stupněm krytí disponovat letošní špičková tabletová řada Galaxy Tab S9.

Samsung v minulosti nabízel několik tabletů řady Active, které byly odolné vůči vodě, tuto schopnost však postrádaly jeho vlajkové tablety, i když po ní byla ze strany jejich uživatelů velká poptávka. Bylo neobvyklé, že ani v roce 2022, kdy mohly být proti vodě odolné skládací smartphony korejského obra, řada Galaxy Tab S8 nebyla.

SamMobile podotýká, že zatím není stoprocentně jisté, že řada Galaxy Tab S9 bude certifikaci IP67 mít. Samsung to prý má pro letošek v plánu, není však vyloučeno, že jej nakonec změní. Společnost se například podle všeho chystala umístit dotykové pero S Pen do letošního Galaxy Z Foldu, nyní to však vypadá, že si to rozmyslela.

I kdyby řada Galaxy Tab S9 příslušnou certifikaci nakonec neměla, bude zcela jistě uchazečem o nejlepší androidový tablet roku 2023. Tato schopnost by pozici řady „pouze“ posunula ještě dál a zařadila ji do třídy vlastní. Na scénu by měla být uvedena někdy ve druhé polovině roku.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.