Zavřít reklamu

Za poslední zhruba rok implementoval Google do několika aplikací uživatelské rozhraní optimalizované pro tablety. Kromě toho softwarový gigant také propagoval aplikace třetích stran, které dostaly uživatelské rozhraní optimalizované pro velké obrazovky. Nejnovější aplikací, kterou Google vyzdvihuje, je TikTok, který nedávno přišel s režimem na šířku pro tablety.

Jak si všiml web 9to5Google, obchod Google Play na svém banneru pro TikTok propaguje režim na šířku pro tablety. Banner říká „Flip your tablet for TikTok“ („Otočte svůj tablet pro TikTok“), režim však také funguje na ohebných telefonech, jako je Galaxy Z Fold4. Video v tomto režimu zabírá více než polovinu obrazovky, zatímco sekce komentářů se nachází vpravo. Komentářovou sekci je možné minimalizovat klepnutím na doprava směřující ikonu šipky.

Nový režim má na levé straně obrazovky navigační lištu se čtyřmi kartami: Home (Domů), Friends (Přátelé), Inbox (Doručená pošta) a Profile (Profil). Stojí za zmínku, že na vývoji režimu se podílel Samsung a že debutoval nikoli na tabletech, ale na skládačkách řady Galaxy Z Fold.

Aplikace, které od Googlu dostaly optimalizované uživatelské rozhraní pro velké obrazovky, zahrnují Objevit, Google Keep, Google One a YouTube. V budoucnu by mělo být takto aktualizováno více aplikací, a to i těch od vývojářů třetích stran.

Dnes nejčtenější

.