Zavřít reklamu

V létě tomu budou dva roky, co Samsung představil řadu svých chytrých hodinek Galaxy Watch4. Měla velký úspěch zejména proto, že zahodila Tizen a stavěla na operačním systému Googlu Wear OS. Má ale model Galaxy Watch4 Classic co nabídnout i dnes? 

Chcete-li jednoduchou odpověď, tak ta zní ano, má. Ten rok ve stáří totiž neudělal tak velký rozdíl mezi základními vlastnostmi hodinek. Je tomu proto, že zde máme stejný čip, stejný displej, a stejný systém. Model Galaxy Watch5 Pro sice doznal mnohých vylepšení, ale ani v dnešní době nejsou tak důležité, abyste o rok starší model zákonitě ignorovali a považovali jej za archaický. Navíc má samozřejmě jednu přednost.

Mít či nemít lunetu 

Galaxy Watch5 Pro jsou skvělé, je ale pravda, že toho nepřinesly zase tolik. Ty hlavní rozdíly jsou zejména designové, kdy zde máme titan namísto oceli a safírové sklo, oproti tomu ale přišly o mechanicky otočnou lunetu. A ano, pak je zde ta výdrž, která může rozhodovat jako hlavní faktor. Pokud s Galaxy Watch4 Classic dáte bez problémů den a půl, s Galaxy Watch5 Pro se klidně dostanete i na 4 dny (Samsung uvádí 3 dny). Je to samozřejmě závislé na stylu vašeho používání, trackování spánku a množství aktivit, které spustíte.

Všechno, co se děje uvnitř hodinek je poplatné oběma generacím a je velkou otázkou, co přijde s letošní verzí. S ohledem na systém se nedá příliš očekávat, s ohledem na konstrukci vlastně ale také moc ne. Galaxy Watch5 Pro zahodily otočnou lunetu, která je přece jen pracná na výrobu, zvedá výrobní náklady a je jen do počtu, protože její funkce suplují dotyky nebo gesta. I když jste na ní zvyklí, po týdnu používání Watch5 Pro si na ní nevzpomenete, stejně jako my během naší recenze. Její zásadní využití je vlastně jen v ovládání v rukavicích nebo s mokrými prsty.

Řemínky to chce lepší 

Ač jsou však Galaxy Watch4 Classic i Watch5 Pro skvělé, oba modely mají zbytečně specifické řemínky. Po dlouhé době jsem sundal na Watch4 Classic kožený a dal na ně opět originální silikonový a je to prostě zlo. Je nepohodlný a na menším zápěstí nedrží dobře. Paradoxně je to tak jediná hlavní výtka, která ale nemá vliv na chod hodinek, spíše jako na to, jak je vnímáte. Nedá se ale zrovna říci, že by mi seděl i ten u Watch5 Pro s motýlkovou sponou, i když už je lépe nastavitelný.

Pokud vybíráte chytré hodinky Samsungu, vybírejte podle toho, co se vám líbí a jak si myslíte, že je budete používat. Měli jsme na test i základní verzi a víme, že i ta je úplně v pohodě a splní vaše očekávání. Je však pravda, že kdybych žádné Galaxy Watch neměl a vybíral si je zrovna teď, sáhnul bych po Galaxy Watch5 Pro. Ne proto, jak jsou odolné, ale právě proto, kolik vydrží. Jde-li vám však o ideální poměr cena/výkon, není třeba se Galaxy Watch4 Classic nijak bát. Jsou to prostě i dnes skvělé chytré hodinky, s jejichž koupí nešlápnete vedle.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde 

Dnes nejčtenější

.