Zavřít reklamu

V poslední době se v souvislosti s telefonem Galaxy S23 Ultra mluví také o tom, jak na něm funguje služba Samsungu pro optimalizaci her Game Optimizing Service (GOS). Řada uživatelů doporučuje na telefonu funkci vypnout, aby hry běžely lépe. I tak je však lepší mít službu na aktuálně nejvyšší „vlajce“ korejského obra i ostatních modelech Galaxy S23 zapnutou. Povíme vám proč.

Vypadá to, že mnoho testerů telefonů se snaží ve hrách dosáhnout vysoké průměrné snímkové frekvence, a to i v případě Galaxy S23 Ultra. Je to pochopitelné, protože vyšší průměrný framerate obvykle ukazuje na větší hardwarovou sílu a lepší výkon. Klíčovým slovem je však průměr, jelikož metrika „průměrné snímkové frekvence“ vynechává prvek, který je pro dosažení dobrého herního zážitku zásadní. A tím je framerate pacing (latence snímku) neboli stálost, s jakou jsou snímky zpracovávány a vykreslovány na obrazovce.

Všichni se shodneme na tom, že vyšší stabilní snímková frekvence je lepší než nižší. Jakmile však z této rovnice vynecháme framerate pacing a obrátíme pozornost pouze k dosažení vyššího průměrného frameratu, přicházíme o jeden z nejdůležitějších aspektů, který může ovlivnit hratelnost, a to jak pozitivně, tak negativně.

Důležitá je především konzistentnost

Z dlouhodobého hlediska je vysoká průměrná snímková frekvence, která kolísá, pro vaši hru horší než nižší, avšak konzistentní snímková frekvence. Možná ještě více to platí o zařízení s malým dotykovým displejem, jako je smartphone, kde kolísavý framerate může způsobit silnější pocit „odpojení“ mezi vstupem hráče a tím, co se děje na obrazovce.

I když se zdá, že GOS ve hrách jako Genshin Impact snižuje průměrnou snímkovou frekvenci, vypadá to, že má mnohem pozitivnější vliv na latenci snímku. Alespoň to vyplývá z grafu, který zveřejnil uživatel Twitteru vystupující na něm pod jménem I_Leak_VN (latence snímku je zde znázorněna rovnou růžovou čarou, jakmile se framerate stabilizuje).

Přestože to tak tedy nemusí na první pohled vypadat, Samsung se prostřednictvím GOS snaží optimalizovat herní zážitek tím správným způsobem. Takže pokud na vašem Galaxy S23 hrajete hry (zejména ty náročné), určitě nechte GOS zapnutý.

Související články

Dnes nejčtenější

.