Zavřít reklamu

Jakmile přijde výrobce telefonů s nějakou odlišností, je pro výrobce příslušenství poměrně těžké odladit to své tak, aby bylo funkční, praktické, a především disponovalo dlouhou životností. Tvrzené sklo PanzerGlass Premium FP pro Samsung Galaxy S22 Ultra se ale opravdu snaží. 

Pokud chcete ideálně chránit svůj mobilní telefon, samozřejmě se k tomu přímo nabízí zavřít jej do nějakého krytu, a na jeho displej nalepit fólii v lepší případě sklo. Dánská společnost PanzerGlass má v tomto už bohatou a úspěšnou historii, protože její produkty vynikají skutečně ultimátní ochranou, a to ze všech stran.

Výrobce se snaží uspokojit potřeby svých zákazníků, proto v krabičce produktu najdete sklo, hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. Je zde i návod, jak si v zařízení zapnout vyšší citlivost na dotyky (Nastavení -> Displej -> Dotyková citlivost). Velká škoda je, že v případě Galaxy S22 Ultra zde není žádná plastová kolébka pro ustavené telefonu a ideální aplikaci skla, protože díky zakřivenému displeji je to o poznání těžší než u modelů jiných řad. Přitom je zde příprava pro strojovou aplikaci skla. I tak, pokud se vám to nepovede, můžete se o to pokusit znova. Sklo přilne i po opětovném nalepení.

Trochu jiné aplikování skla 

Hadříkem napuštěným alkoholem samozřejmě nejdříve dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti. Když se na displeji i poté budou nacházet prachová smítka, je zde ona nálepka. Pak už je na řadě lepení sklad. Typicky tedy sloupnete první fólii a sklo přiložíte na displej telefonu.

Opět se zde vyplatí mít displej rozsvícený, abyste se lépe chytli průstřelu pro selfie kameru, ale i lépe viděli zakřivení displeje v jeho bocích. Zajímavé je, že toto sklo nabízí jinou přilnavou vrstvu, než je tomu u skel určených např. pro řadu Galaxy A. Nemusíte zde tedy vytlačovat žádné bubliny, žádné se zde totiž neutvoří. Je zde ale jiná záludnost. 

Pokud se vám totiž nepovede sklo ideálně polohovat, tak pokud tisknete prst na rohy skla, uslyšíte cvakání. To značí, se se tlakem sklo přilepí, jakmile ale prst zvednete, zase se odlepí. Samozřejmě to značí, že je zde vůle. Tu eliminujete leda tak, že sklo odlepíte a pokusíte se jej polohovat znovu a lépe. Pokud vám „necvaká“ žádný z rohů, máte hotovo. Tedy skoro.

Čtečka otisků prstů 

Ještě je vhodné pokusit se o lepší přilnutí prostoru pro čtečku otisků prstů. Stačí vzít přiložený hadřík a silně jim přes prostor přejíždět, popřípadě můžete použít nehet. Následně už můžete sloupnout druhou část fólie. Ještě se vyplatí hadříkem přejíždět po stranách skla tak, aby to ideálně přilnulo k displeji. Jednotlivé kroky máte samozřejmě napsány i na krabičce produktu.

Na jednu stranu je fajn, že sklo podporuje čtečku otisků prstů, na druhou stranu je to vizuální limitace. Prostor pro přiložení prstu je zde totiž pod různými úhly různě intenzivně viditelný. Na tmavém podkladu si ho příliš nevšimnete, na světlém ale hodně bije do očí. Pokud navíc používáte polarizační brýle a podíváte se na telefon s aplikovaným sklem, tento kroužek uvidíte s nádechem zelené, což není příliš pěkné a trochu to kazí dojem ze skvělého displeje, kterým Galaxy S22 Ultra disponuje. 

Po aplikaci skla je také vhodné nově načíst otisky prstů, kdy byste tak měli v případě toho primárního udělat alespoň dvakrát, aby se zvýšila přesnost jeho rozpoznání. Po aplikaci skla bez nového načtení otisků se otisk korektně rozpoznal jen cca jedenkrát ze dvou až tří pokusů. S Pen se sklem pracuje zcela korektně.

Antibakteriální úprava a tvrdost 

Sklo je vyrobeno z temperovaného skla nejvyšší možné kvality a s tím také souvisí jeho špičková tvrdost a průhlednost. Na rozdíl od běžných skel, které jsou tvrzené chemicky, PanzerGlass využívá poctivý proces temperace při teplotě 500 °C trvající 5 hodin. Tímto procesem je zaručena výjimečná odolnost proti poškrábání a výrazně delší životnost. Po aplikaci skla ale na něm můžete pozorovat jistý duhový film.

PanzerGlass S22 Ultra sklo 9

To je způsobeno tím, že je sklo antibakteriální podle ISO 22196, takže hubí 99,99 % známých bakterií, což ve stále přetrvávající covidové době oceníte. Dá se očekávat, že s postupem času a působením otěru zmizí. Sklo je samozřejmě kompatibilní i s většinou ochranných krytů, kterým nijak nevadí a má tloušťku jen 0,4 mm, takže design zařízení nijak neničí. Z dalších specifikací je také důležitá tvrdost 9H, která udává, že tvrdší je vlastně jen diamant. Sklu to samozřejmě zaručuje odolnost nejen proti nárazu ale i poškrábání. Tvrzené sklo PanzerGlass Premium FP pro Samsung Galaxy S22 Ultra vás vyjde na 899 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass Premium FP pro Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte např. zde

Dnes nejčtenější

.