Zavřít reklamu

Galaxy S23 Ultra má celou řadu kvalit, jednou z těch nejneočekávanějších je však doba, po kterou může běžet na jedno nabití baterie. To může mít více důvodů, včetně speciálního čipu Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy a lepší optimalizace softwaru. Své na tom má i displej Galaxy S23 Ultra.

Dalším důvodem pro vysokou výdrž baterie Galaxy S23 Ultra mohou být materiály, které Samsung použil k výrobě jeho AMOLED displeje. Alespoň to uvádí leaker Dylan Raga. I když se zdá, že obrazovka aktuální nejvyšší „vlajky“ Samsungu pro modré pixely stále používá materiály M11 místo materiálů M12, podle leakera existuje „rozdíl v jednotlivých emitorech“.  Zařazení jejího displeje do kategorie M11 tedy není tak jednoduché. V praxi to každopádně znamená, že displej je vysoce energeticky efektivní, a to dokonce více než panel používaný iPhonem 14 Pro Max, jenž sází na materiály M12.

Displej Galaxy S23 Ultra má podle všeho širší zelené emise než panely založené na materiálech M12. Navíc se zdá, že používá nové emitory červeného světla. A i když má emitory modrého světla založené na materiálech M11, dosahuje vyšší energetické efektivity než obrazovka iPhonu 14 Pro Max při podobných úrovních jasu.

Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max jsou na stejné úrovni, pokud jde o jas displeje a spotřebu energie, ale jen do určité míry. Po zhruba 400 nitech vykazuje obrazovka Galaxy S23 Ultra vyšší energetickou úspornost. A při jasu 1150 nitů v režimu HBM (režim vysokého jasu) používá displej Galaxy S23 Ultra zhruba o 600 mW (miliwattů) méně než iPhone 14 Pro Max.

Jak se zdá, Galaxy S23 Ultra je pro korejského smartphonového giganta opravdu trefou do černého. Od svého předchůdce se na první pohled nemusí příliš lišit, v konečném důsledku však přináší řadu vylepšení, která přispívají k celkově lepšímu uživatelskému zážitku.

Dnes nejčtenější

.