Zavřít reklamu

Jednou z běžných a nejrozšířenějších funkcí nositelností je to, že prostě měří kroky, které za den ujdete. Ideální počet je „našlapat“ za den 10 tisíc kroků, ale samozřejmě se to může lišit podle každého z nás. Zde najdete návod, který doporučuje sám Samsung, jak otestovat krokoměr v Galaxy Watch, abyste zjistili, zda měří správně. 

Předně – můžete si všimnout, že se během vaší chůze nepočítají kroky okamžitě. Počítání kroků je však řízeno vnitřním algoritmem hodinek a ten začíná měřit cca po 10 krocích. Z toho důvodu se počet kroků může zvyšovat po 5 nebo více krocích. Toto je běžný postup a nemá vliv na celkový počet kroků.

Jak otestovat počty kroků v Galaxy Watch 

  • Projděte se přirozeně, aniž byste se dívali na zápěstí. Tím zabráníte tomu, že se signál zrychlení sníží o polohu ramena. 
  • Jděte v místnosti jedním směrem, nikoliv tam a zpět, protože otáčení snižuje signál snímače. 
  • Nepřehánějte pohyb paže ani netřeste rukou při chůzi. Takové chování nezaručuje přesné rozpoznání kroku. 

Pokud máte pocit, že nahrávky nejsou dostatečně přesné, vyzkoušejte výkon. Jděte 50 kroků na dostatečně dlouhou vzdálenost, kde se nebudete otáčet nebo vybočovat. Pokud po 50 krocích není počet kroků správně rozpoznán, můžete vyzkoušet několik postupů. Předně samozřejmě zkontrolujte dostupné aktualizace v hodinkách. Nová aktualizace může řešit skrytý problém, který nekorektní počítání kroků odstraní. Vše může také vyřešit jen restart hodinek. Pokud to nepomohlo, a vy jste podnikli nové testování s nesprávným výsledkem, obraťte se na Samsung servis. 

Dnes nejčtenější

.