Zavřít reklamu

S více než 180 miliony předplatiteli je Netflix jednoduše největší video streamovací platformou na světě. Jistě, velká část popularity pochází z jeho obsáhlého katalogu klasických filmů, popularitu si ale jistě získal i vlastní tvorbou. Zde najdete 5 tipů a triků pro Netflix, které se vyplatí znát, pokud chcete do služby naskočit rovnýma nohama a vytěžit ze svého předplatného maximum. 

Nejlepší plán pro vaše ideální sledování 

Netflix má tři tarify, čímž se od ostatních značně liší. Hodně také krátí možnosti, co za své peníze dostanete. Ostatní platformy z toho sice mohou těžit, jasně ale ztrácejí na množství obsahu. Základní Netflix tarif vás vyjde na 199 Kč. Za své peníze ale dostanete jen možnost jednoho streamu a jedno zařízení, do kterého můžete obsah stáhnout pro off-line přehrávání. Není zde ani HD ani Ultra HD rozlišení. První získáte až v ceně 259 Kč, druhé za cenu 319 Kč měsíčně. Balíček Standard navyšuje počty zařízení na dvě, Premium na čtyři. To, za co chce tedy Netflix 319 Kč, mají ostatní standardně a za méně. Zde ale prostě platíte za kvantitu. Zkušební doba není žádná.

Přizpůsobte si svůj účet pomocí profilů 

Technologie personalizovaných doporučení Netflixu, která rozhoduje o tom, jaké tituly se zobrazí na domovské stránce, je jednou z nejpokročilejších. Každý jednotlivý řádek je tak uspořádán na základě toho, co sledujete, na co klikáte a co vyhledáváte. Tento druh personalizace je skvělý, pokud jste jediným uživatelem, ale značně se míjí svým účinkem, pokud svůj účet sdílíte s přáteli a rodinou. Zde tak přicházejí na řadu profily. Každý účet může mít až pět různých profilů, což pomáhá udržet preference každého zvlášť.

Jinými slovy, pokud milujete akci, ale váš drahý protějšek z nějakého důvodu sleduje pouze telenovely, můžete si každý vytvořit svůj profil a dostávat doporučení přizpůsobená vašemu specifickému vkusu. Každý profil má vlastní nastavení a profilový obrázek, které lze změnit. Při každém přihlášení do sítě si tak budete moci vybrat, který profil chcete otevřít, a přepínání mezi profily je dost jednoduché. Pokud se později rozhodnete, že daný profil už nepotřebujete, můžete jej z libovolného zařízení snadno odstranit.

Stáhněte si obsah pro off-line sledování 

Netflix je streamovací služba, která nabízí pestrý výběr oceňovaných TV pořadů, filmů, anime, dokumentů a dalšího, vše dostupné na tisících zařízení s možností připojení k internetu – to je právě ta povaha streamu, musíte být připojeni k internetu. Samozřejmě se ale najdou situace, kdy prostě k internetu být připojeni nemůžete, nebo nechcete.

Netflix-games
Součástí předplatného Netflixu je i přístup k Android hrám

Možnost stahování filmů a pořadů je zvláště užitečná, pokud se chystáte někam, kde není stabilní připojení k internetu a kde si nechcete čerpat datový balíček. Může to být dlouhé cestování, horská chata, letní kemp a samozřejmě jakýkoli jiný případ. Ikona stažení obsahu do vašeho zařízení má tvar šipky směřující dolů. Kde ji najdete, takový obsah si můžete uložit (kvůli licencím nemusí jít stáhnout jakýkoli obsah).

Audio a titulky 

Mnoho obsahu je v platformě obsaženo v mnoha zvukových verzích, tedy i v českém dabingu. Ne vždy se ale na něho musíte chtít dívat v naší mateřštině. Je nicméně pravda, že sledovat Hru na oliheň nebo Papírový dům v originále může být trošku oříšek. Právě proto si snadno zapnete klidně anglický dabing s českými titulky. Při spuštění vybraného obsahu stačí zvolit nabídku vypadající jako hranatá komiksová bublina, u které je popis Audio & Subtitles nebo Zvuk a titulky a nachází se uprostřed spodního okraje displeje.

Skryté Netflix kódy 

Je jasné, že z počátku budete obsahem doslova zavaleni. Možná ale ani tak nenajdete to, co vlastně chcete. Stejně tak pro vás mohou být nepřehledné jednotlivé katalogy a nabídky. Netflix má tisíce titulů, kdy drtivou většinu z nich v žádné nabídce prostě nenajdete. Kódy Netflix jsou krátké řetězce čísel, které jsou přiřazeny každému jednotlivému žánru a podžánru pořadu nebo filmu. Když tyto kódy zadáte do adresního řádku prohlížeče, dostanete se na stránku se seznamem všech titulů v daném žánru. Více si o tom můžete přečíst zde.

Dnes nejčtenější

.