Zavřít reklamu

Streamovací platformy se v tuzemsku sice hojně rozšiřují, protože nově přišlo HBO Max a v červnu se k nám chystá Disney+, Netflix je ale pořád největší a nejoblíbenější. Nabízí také nejobsáhlejší knihovnu, jejíž části ale zůstávají mnohým skryty. Netflix kódy vám však zpřístupní vše, co chcete. 

I když je Netflix ve vyhledávání poměrně inteligentní, kdy mu stačí zadat drama a on vám předloží výsledky, pořád má své rezervy. Ano, můžete zde vyhledávat i v podkategoriích, můžete hledat podle země původu nebo vyhledávat herce a jejich filmografie, chcete-li ale nějaké rarity, budete mít smůlu.

Vyhledávání má ten neduh, že neobsahuje kategorie. Ty si Netflix škatulkuje až kódy, ke kterým ale nemáte v rámci platformy přístup. Máte-li chuť zkusit něco nového, třeba anime sci-fi, náboženské dokumenty, africké filmy, horory z hlubin moře nebo špionážní thrillery, v galerii najdete jednotlivá označení daných kategorií. Obsah se liší oblast od oblasti, a ne všechny kódy fungují na všech místech světa. Pokud vám nevadí angličtina, můžete se také přepnout na tento jazyk a tím si zobrazit více obsahu, který se nám nezobrazuje kvůli absenci české lokalizace (dabingu nebo titulků).

Jak kódy Netflix aktivovat 

  • Otevřete webový prohlížeč. 
  • Přesměrujte se na web Netflixu. 
  • Přihlaste se ke svému účtu. 
  • Do adresního řádku zadejte https://www.netflix.com/browse/genre/, kdy za lomítko napište některý z kódů. Asijské akční filmy mají např. kód 77232, takže pokud budete chtít vyhledat konkrétně je, napište https://www.netflix.com/browse/genre/77232.

Související články

Dnes nejčtenější

.