Zavřít reklamu

V éteru se v poslední době objevilo několik zpráv, které naznačovaly, že Samsung bude ve svých vlajkových lodích exkluzivně používat čipset Snapdragon i příští rok. To znamená, že telefony řady Galaxy S24 budou s největší pravděpodobností používat čip Snapdragon 8 Gen 3. I když detaily o něm jsou v tuto chvíli neznámé, nyní se na internetu objevil obrázek, který ukazuje jeho skóre v populárním benchmarku Geekbench. Pokud je tato informace správná, bude řada Galaxy S24 výkonnější než iPhone 14 Pro.

Podle obrázku, který zveřejnil uživatel korejského technologického webu meeco.kr jménem USA, získal údajný Snapdragon 8 Gen 3 v Geekbenchi v testu jednoho jádra 1930 bodů a ve vícejádrovém 6236 bodů. Pro srovnání: iPhone 14 Pro s čipem Apple A16 Bionic dosáhl v testu jednoho jádra 1870 a ve vícejádrovém 5380 bodů. Je tedy o 3, resp. 15 % pomalejší než připravovaný Snapdragon 8 Gen 3. USA také tvrdí, že Snapdragon 8 Gen 3 bude o 20 % energeticky efektivnější než Snapdragon 8 Gen 2 a že bude mít desetijádrový procesor. Jedno jádro by mělo být hlavní, pět vysoce výkonných a čtyři úsporná.

Upřímně řečeno se nám tento únik nezdá příliš věrohodný. Jednak desetijádrový procesor nepoužívá v současnosti žádný Snapdragon a jednak obrázek neukazuje žádné informace o čipu, pouze o operačním systému. Pokud se však únik zakládá na pravdě, byla by to pro fanoušky Samsungu skvělá zpráva, i když v době představení Galaxy S24 bude mít Apple již na trhu iPhone 15 Pro s čipem A17 Bionic, který bude stejně zase o kus dál před jakýmkoli čipem dostupným na Android telefonech.

Dnes nejčtenější

.