Zavřít reklamu

Po zhruba deseti letech vývoje technologie ohebných displejů divize Samsungu Samsung Display konečně dosáhla bodu, kdy mohla skládací obrazovky komercializovat. Prvním zařízením, které tuto technologii použilo, byl v roce 2019 Galaxy Fold a od té doby společnost experimentuje s různými tvarovými faktory. Některá provedení, například displej Flex Hybrid, bylo možné vidět na nedávno proběhlém veletrhu CES 2023. Nyní Samsung Display požádal o další ochrannou známku mající v názvu Flex.

Nový záznam v databázi KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service) odhalil, že Samsung Display si podal žádost o zapsání značky FlexMirror. Za jakým účelem, to v tuto chvíli není známo. „Flex“ je nicméně obecně spojován se skládacími a vysouvacími displeji Samsungu. Samsung Display o registraci nové ochranné známky požádal 6. února.

Kromě toho, že nějak souvisí s ohebnými displeji, nám „FlexMirror“ neříká mnoho o tom, jaký typ produktu by Samsung Display mohl pod touto značkou vyvíjet. Název každopádně naznačuje, že displej by mohl mít nějaké reflexní vlastnosti. Je zde samozřejmě také možnost, že Samsung Display si chce tuto ochrannou známku zajistit jen pro účely úschovy, aniž by ve skutečnosti plánoval uvést na trh na ní založený produkt.

Jednou z posledních inovací Samsungu Display je panel Flex In & Out, který je možné složit oběma způsoby, tedy jak směrem dovnitř, jako je tomu u stávajících modelů řad Galaxy Z Fold a Z Flip, tak směrem ven. Druhý způsob ohybu používá například skládačka Huawei Mate XS.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.