Zavřít reklamu

Přechod na dvě SIM karty u smartphonu může být rychlým a snadným vylepšením jeho konektivity. S rozšiřováním podpory digitální eSIM na stále více telefonů nebylo nikdy pohodlnější provozovat smartphone na dvou různých mobilních sítích. Jak jste jistě zaznamenali, Google před malou chvílí vydal první vývojářské preview Androidu 14, který funkci Dual SIM vylepšuje. Jak?

První vývojářské preview Androidu 14 (označované jako Android 14 DP1) přidává pro uživatele dvou SIM karet nový přepínač Switch mobile data automatically (automaticky přepínat mobilní data), který dělá v podstatě to, co říká: Když systém narazí na problémy s připojením na jedné SIM kartě, bude moci dočasně přejít na druhou (snad) silnější síť. I když v názvu funkce jsou zmíněna jen data, z jejího popisu vyplývá, že toto přesměrování se bude týkat i hlasových hovorů.

Jsme docela zvědaví, jakou metriku bude Android 14 používat k vyhodnocování kvality připojení a jestli bude čekat, až data z velké části vypadnou, nebo jestli bude schopen proaktivně určit, že síť druhé SIMky je silnější, a následně vás na ni přepojit. Ať už „to“ bude měřit jakkoli, pro uživatele dvou SIM karet bude tato funkce jistě vítaná.

Dnes nejčtenější

.