Zavřít reklamu

Google si chystá novou verzi Androidu a již dříve se objevily zprávy, že do by do něho mohl integrovat třeba aplikaci Samsung Health Connect, hojně se ale také řeší prediktivní gesta Zpět. Nyní se zdá, že by nám mohl tento softwarový gigant přidat ještě jednu funkci. Jak by se vám líbil Android jako webkamera bez nutnosti instalovat další aplikace?

V současnosti umožňuje snadno používat smartphone s Androidem jako webkameru pro PC aplikace třetí strany Camo. Od doby, co svět zasáhla pandemie COVID-19, se mnoho lidí ze svých pracovišť přesunulo domů. Dokonce i studenti studovali z domova prostřednictvím online kurzů. To vyžadovalo, aby používali webkamery, které se tak v posledních letech staly jedním z nejžádanějších technologických artiklů.

Pro Google by to mohla být skvělá příležitost pro to, aby do příští verze Androidu implementoval nativní podporu pro používání nejen telefonů Galaxy jako webkamer. Podle nových změn kódu, na která upozornil specialista na Android Mishaal Rahman, pracuje Google na nové funkci, která bude konkurovat zmíněné aplikací Camo a funkci Applu Continuity Camera. Tato funkce se prý jmenuje DeviceAsWebcam.

Funkce vám umožní připojit váš telefon s Androidem 14 a použít jej jako webkameru. Ještě lepší je, že podle všeho nebude existovat žádné omezení pro to, jak vaše androidové zařízení takto použít, jelikož jsou zde standardy jako USB Video Class a UVC. To umožní uživatelům používat funkci na různých zařízeních. Oproti tomu funkce Continuity Camera funguje pouze mezi zařízeními s iOS a macOS.

Dnes nejčtenější

.