Zavřít reklamu

Událost Galaxy Unpacked 2023 byla poměrně neobvyklá, protože Samsung vedle své nejikoničtější řady vlajkových smartphonů oznámil i novou řadu notebooků. Mohlo by se tedy zdát, že společnost vkládá do svých nových laptopů velké naděje. V takovém případě je ale jeho strategie pořád hodně omezená. 

Samsung má na trhu s notebooky mizivý podíl, ale společnost to chce změnit a řada Galaxy Book3 je prý první kapitolou této vize. To, co ji přimělo přemýšlet o noteboocích jako o možnosti rozšířit svůj mobilní ekosystém, je způsob, jakým lidé začali s těmito zařízeními komunikovat v období pandemie a jejich práce z domova. Notebooky, které kdysi byly sdíleny mezi více členy rodiny, se v dobách lockdownů staly „skutečnými osobními počítači,“ řekl Lee Min-cheol, korporátní viceprezident divize Mobile Experience společnosti Samsung.

Chybějící článek v ekosystému Samsungu? 

Přestože měl Samsung v roce 2021 na celosvětovém trhu s notebooky méně než 1% podíl, společnost věří, že může rozšířit své působení a časem se stát významnějším hráčem. „Než se zlepší nálada spotřebitelů, bude to určitou dobu trvat. Obrat očekáváme ve druhé polovině letošního roku,“ řekl Lee Min-cheol během nedávného tiskového brífinku v San Francisku.

Samsung je přesvědčen, že Galaxy Booky mají zásadní význam v ucelení ekosystému řady Galaxy. A my toto rozhodně můžeme podepsat. Společnost uvedla, že se chce zaměřit na hardware a modernizaci konektivity mezi zařízeními. To je všechno hezké, ale aby se jí to povedlo, musí expandovat. Pokud bude nabízet své produkty na omezeném trhu, jako nyní, je to vždy značně svazující.

Řada Galaxy Book3 se skládá z modelů Book3 Pro, Book3 Pro 360 a vůbec prvního notebooku společnosti Samsung, který nese označení Ultra, tedy přenosného počítače Galaxy Book3 Ultra. Ten je vybaven grafikou řady RTX 4000, celá trojice pak disponuje displeji AMOLED a je poháněna procesory Intel Core 13. generace. V České republice ji ale oficiálně nekoupíte, což je ten problém.

Známe tu situaci od Applu, který těží na tom, jak příkladně komunikují jeho iPhony s počítači Mac. Samsung se v tomto ohledu hodně snaží díky spolupráci s Microsoftem, pořád by bylo ale hezké, kdyby skutečný fanoušek značky i v naší domovině mohl používat kompletní portfolio Samsungu. Navíc, když už jej společnost vlastně má. Nezbývá nám nic jiného než vyhlížet světlejší zítřky. Ty by podle neoficiálních informací mohly přijít už příští rok. České zastoupení Samsungu se prý totiž snaží o poskytnutí distribuce přenosných počítačů Samsungu i na tuzemský trh, tak uvidíme.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.