Zavřít reklamu

Když Samsung minulý týden představoval řadu Galaxy S23, svou pozornost zaměřoval především na fotoaparát, zvláště pak na fotoaparáty Galaxy S23 Ultra. Jeho zaměření se na fotosestavu jeho nové nejvyšší „vlajky“ však mělo větší účel. Chtěl totiž v této oblasti porazit iPhone.

Galaxy S23 Ultra je prvním telefonem Samsungu, který se pyšní 200MPx snímačem. Korejský obr vylepšil i ostatní zadní senzory (i když nezvýšil jejich rozlišení) a přidal také nové softwarové funkce a výrazně zlepšil zpracování AI, aby vylepšil focení a natáčení za horšího světla.

Cho Sung-dae, výkonný viceprezident mobilní divize Samsungu, nastoupil do společnosti jako vedoucí výzkumný pracovník v roce 2004. Podílel se na vývoji technologií fotoaparátů pro telefony Galaxy. Jedna z jeho největších obav se týkala srovnávání fotoaparátů telefonů korejského giganta s iPhonem. „Slyšel jsem mnoho lidí říkat věci jako: Telefon Samsungu je dobrý na focení a iPhone je dobrý na videa nebo Samsung fotí lépe krajiny, zatímco Apple portréty,“ řekl v rozhovoru pro web The Investor. Dodal, že Samsung provedl globální průzkumy, aby zjistil, co má v oblasti fotoaparátu zlepšit. Řada vylepšení, které dostal Galaxy S23 Ultra, byla tedy provedena na základě odpovědí generace Z a mileniálů v těchto průzkumech.

Asi není úplné překvapení, že tito účastníci průzkumů chtěli lepší selfie, takže Samsung do selfie fotoaparátu přidal rychlé automatické ostření a funkci Super HDR. Galaxy S23 Ultra se také chlubí tím, že pomocí objektově založené umělé inteligence dokáže analyzovat a zachytit individuální charakteristiky, jako jsou vlasy a oči. „Jsem si jistý, že uživatelé tentokrát nepoznají, zda byl snímek pořízen na Galaxy S23 nebo na telefonech Applu,“ uzavřel Cho.

Dnes nejčtenější

.