Zavřít reklamu

Androidovou nadstavbu Samsungu One UI zde asi nemusíme obšírně představovat. Je to prostředí, které dává zařízením Galaxy jedinečnou identitu, a jeden z důvodů jejich vysoké obliby. Je doslova přeplněno nejrůznějšími zajímavými přídavky. Zde jsme vybrali 6 nejlepších funkcí One UI, které by měl každý uživatel zařízení Galaxy znát.

1. Odkaz na Windows

Smartphony s Androidem nikdy nebyly tak otevřené komunikaci s počítači s Windows jako nyní a nemalou zásluhu na tom mají právě telefony Galaxy. Do nich, tedy lépe řečeno do One UI, je integrována funkce Odkaz na Windows, která se dokáže synchronizovat se sesterskou funkcí Microsoftu Phone Link (dříve známou pod jménem Váš telefon) a která umožňuje uživatelům smartphonů korejského obra dostávat na jejich počítače s Windows notifikace, zprávy, telefonní hovory a spouštět na nich androidové aplikace.

Telefony Galaxy v současnosti nabízejí nejlepší integraci s Windows. I když funkci Phone Link podporují i některé smartphony značky Honor, má na nich určitá omezení. V případě nadstavby One UI tomu tak není.

2. Samsung DeX

Další skvělou funkcí nadstavby One UI je Samsung DeX. Samsung DeX má jiné uživatelské rozhraní než běžné rozhraní One UI – takové, které je více zaměřeno na produktivitu pro uživatele myši a klávesnice. Funkci lze nativně spustit na vybraných tabletech Galaxy. V podstatě jejich uživatelům umožňuje používat jedno ze dvou separátních uživatelských rozhraní pro různé příležitosti. Je možné ji také spustit na vybraných smartphonech Galaxy, avšak pouze po připojení k televizoru nebo monitoru, a to bezdrátově nebo přes rozbočovač HDMI-USB. Uživatelé Windows si mohou stáhnout DeX ve formě aplikace do svých počítačů, připojit svá zařízení Galaxy pomocí USB kabelu a spouštět DeX tímto způsobem.

3. Rutiny Bixby

Rutiny Bixby jsou funkcí One UI, která uživatelům umožňuje vytvářet scénáře IFTTT (If This Then That neboli Jestli toto, pak toto). Rutiny mohou na vašem zařízení například povolit nebo zakázat funkce, když jsou splněny vámi zvolené podmínky. Uživatelé si mohou nastavit různé zamykací obrazovky pro různé denní doby nebo místa či časovače pro aplikace, které se zavřou, když baterie dosáhne předdefinované úrovně. Je také možné si například nastavit rutinu, že po připojení bezdrátových sluchátek se automaticky spustí aplikace Spotify. Možností je nepřeberně.

4. Efekty u videohovorů

Funkci efektů u videohovorů jako první přinesly telefony řady Galaxy S22. Později Samsung vydal aktualizaci, která ji zpřístupnila na desítkách starších zařízení Galaxy. Funkce, stručně řečeno, umožňuje uživatelům zařízení Galaxy použít různé vizuální efekty (například rozostření pozadí) ve videohovorech prováděných prostřednictvím aplikací Google Duo, Google Meet, Knox Meeting, Messenger, BlueJeans, Microsoft Teams, Webex Meetings, WhatsApp a Zoom.

Efekty_videohovoru_Galaxy

5. Quick Share

Funkce Quick Share umožňuje rychlé a snadné odesílání fotografií, videí a dalších typů souborů přátelům a rodině. Stačí jen vybrat požadované soubory, klepnout na „sdílet“ a poté vybrat Quick Share a kontakty, které tyto soubory mají dostat. Příjemci musejí soubory přijmout, než přenos začne, aby jejich zařízení nebyla zaplavena nechtěnými fotkami, videi apod.

6. Samsung Keyboard a schránka

Poslední „vychytávkou“ One UI, o které by uživatelé zařízení Galaxy měli určitě vědět, je Samsung Keyboard a schránka. Klávesnice Samsungu nabízí celou řadu možností přizpůsobení, ať už písma, jeho velikosti nebo průhlednosti, rozvržení klávesnice, emotikonů či vlastních symbolů. Má v sobě také zabudovaný nástroj pro převod psaného textu, který ocení uživatelé dotykového pera S Pen. A v neposlední řadě nabízí režim s vysokým kontrastem.

Výkonná a flexibilní je též zabudovaná schránka. Ta předně uživatelům klávesnice Samsungu umožňuje na stejném účtu Samsungu téměř okamžitě sdílet zkopírovaný text a další soubory mezi zařízeními Galaxy. Jak ji nastavit najdete zde.

Dnes nejčtenější

.