Zavřít reklamu

Fanoušci smartphonů značky Samsung se dnes večer konečně dočkali. Na tradiční akci s názvem Unpacked firma představila kromě jiného také nejnovější přírůstky do řady vlajkových lodí svých smartphonů Samsung Galaxy. Nejžhavější novinky si můžete pořídit hned v několika verzích, a to nejen co se týče modelu a barevného provedení, ale také úložiště. Jak je to ale se Samsung Galaxy S23 RAM?

Nejnovější Samsung Galaxy S23 si můžete pořídit ve čtyřech různých barevných provedeních – černé, krémové, zelené a fialové, a zároveň také ve dvou variantách úložiště: 8GB RAM + 128GB úložiště a 8GB RAM + 256GB úložiště. 128GB Galaxy S23 používá úložiště UFS 3.1, zatímco 256GB verze používá UFS 4.0. Pokud vám záleží na rychlosti úložiště, měli byste se rozhodnout pro 256GB verzi Samsungu Galaxy S23. Obě varianty jsou vybaveny pamětí LPDDR5X RAM, 128GB varianta by ale teoreticky mohla být o něco pomalejší, protože rychlost úložiště určuje, jak rychle se telefon spouští, jak rychle se otevírají aplikace a hry a jak plynule mohou hry na smartphonu běžet.

Podle některých zpráv Samsung nevyrábí UFS 4.0 čipy pro 128GB úložiště. Čipy tohoto typu sice vyrábí společnost Kioxia, ale ani ty nedosahují rychlostí, které čipy UFS 4.0 skutečně musí mít, proto se jihokorejský gigant rozhodl pro 128GB verzi svého Galaxy S23 použít úložiště UFS 3.1. Pokud vám tedy opravdu záleží na rychlosti, nyní již víte, po které variantě letošních modelů Samsung Galaxy S byste měli sáhnout.

Dnes nejčtenější

.