Zavřít reklamu

O připravované řadě Galaxy S23 toho uniklo opravdu hodně, takže můžeme mít poměrně komplexní obrázek o tom, jak budou vypadat, a ostatně i co budou umět. V té záplavě informací jste však možná něco přece jen přehlédli. V takovém případě to najdete právě zde. 

Už ve středu 1. února v 19:00 se všechno dozvíme pěkně oficiálně. Zde není třeba zase pitvat použitý čip a 200MPx fotoaparát nejvyššího modelu, protože o tom jsme psali už dost. Tady najdete ty méně „propírané“ leaky.

Jasnější displej Galaxy S23 

Pokud jste se o displeje řady Galaxy S23 vůbec zajímali, pravděpodobně to bylo s ohledem na panel Galaxy S23 Ultra a zvěsti o tom, že půjde o „nejjasnější displej vůbec“ s maximálním jasem přesahujícím 2 000 nitů. Základní model by měl mít ale 1 750 nitů, což je pro něho značné vylepšení. Loňský Galaxy S22 totiž disponoval jen maximálním jasem 1 300 nitů, takže v případě nejmenšího modelu je to jistě větší vylepšení než u modelu Ultra, kde ten rozdíl možná ani neuvidíte.

Rychlejší RAM 

Existuje více než jen jeden způsob, jak zvýšit výkon zařízení. Kromě nové mobilní čipové sady pro Galaxy S23 od Qualcommu se Samsung údajně obrátí i na rychlejší verzi paměti, která pomůže zvýšit rychlost, s jakou telefon bude zvládat všechny úlohy, které si pro něho připravíte. Zvěsti konkrétně tvrdí, že Samsung použije operační paměť LPDDR5X namísto verze LPDDR5. Podle výpočtů společnosti může paměť LPDDR5X RAM zajistit o 130 % vyšší rychlost zpracování a spotřebovat o 20 % méně energie ve srovnání s pamětí LPDDR5, kterou používají ostatní telefony.

256GB základní úložiště 

Hodně se propírá vyšší cena celé řady, pokud nám ale Samsung nabídne vyšší základní úložiště, mohla by to jistě být alespoň drobná záplata. Základní model má sice zůstat na 128 GB, modely Plus a Ultra už ale mají mít ve svém základu právě 256 GB. Toto vlajkovým telefonům Samsungu jasně pomůže odlišit se od konkurence, která pořád spoléhá na základ v podobě 128 GB, a to i v případě Applu a jeho iPhonů 14 Pro.

Vylepšení reproduktoru a mikrofonu 

Pokud se při poslechu obsahu z telefonu spoléháte na jeho reproduktory, tak by podle všeho mělo letos dojít k razantnímu vylepšení kvality reprodukce, a to zejména pokud jde o basové tóny. Ostatně je to nasnadě, protože Samsung koupil společnost AKG a měl by z této vzájemné spolupráce začít také těžit jinde než jen označením na jeho tabletech. Vylepšení se zřejmě dočká i mikrofon, což by pomohlo jak při telefonování, tak při natáčení videa. Otázkou je, zda se to bude týkat jen nejvybavenějšího modelu nebo celé řady.

Vylepšená konektivita 

I když není standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) ještě dostupný, telekomunikační průmysl očekává, že se ho dočkáme příští rok. Právě tento nový standard by měly podporovat i telefony Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Wi-Fi 7 může dosáhnout teoretické maximální rychlosti 30 GB/s, což je oproti Wi-Fi 6 více než třikrát tolik. I když to sice nyní nevyužijeme, do budoucna tomu může být jinak. Vždyť softwarová podpora plánované řady dosáhne až do roku 2028, kdy už bude Wi-Fi 7 jistě zcela běžné.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.