Zavřít reklamu

Globálně populární videoplatforma YouTube zveřejnila nový blogový příspěvek, v němž informuje o tom, jak probíhá její boj proti spamu, robotům a verbálnímu násilí, a představila nové a aktualizované nástroje, které mají tyto problémy řešit. Toto jsou podle ní hlavní obavy dnešních tvůrců obsahu, a proto z nich učinil prioritu.

Jednou z hlavních změn je vylepšená detekce spamu v komentářové sekci. Vývojářský tým YouTube podle Googlu tvrdě pracoval na vylepšení automatické detekce spamu a v první polovině letošního roku se mu prý podařilo odstranit 1,1 miliardy spamových komentářů. Spammeři se však přizpůsobují, a proto platforma používá přizpůsobitelné modely strojového učení, které s nimi dokáží bojovat efektivněji. Totéž platí pro automatickou detekci v sekci živého chatu během živých přenosů.

Co se týče urážlivých komentářů skutečných lidských uživatelů, YouTube zavádí upozornění o odstranění a dočasný zákaz. Systém upozorní uživatele, když jejich komentáře odporují zásadám komunity, a odstraní je. Pokud bude stejný uživatel urážlivé komentáře psát i nadále, dostane až 24hodinový zákaz posílání komentářů. Interní testování podle Googlu ukazuje, že tyto nástroje snižují počet „recidivistů“.

Další změna, tentokrát malá, avšak důležitá, se týká tvůrců. Systém nyní poskytne přibližný odhad, kdy se dokončí zpracování nově nahraného videa a kdy bude dostupné v plném rozlišení, ať už ve Full HD, 4K nebo 8K.

Dnes nejčtenější

.