Zavřít reklamu

O příští vlajkové řadě Samsungu už víme první poslední, do mozaiky nám zbývá doplnit již jen několik kamínků. Jedním z nich je Galaxy S23 konektivita. Podle nejnovějšího úniku budou modely S23+ a S23 Ultra podporovat standard Wi-Fi 7, zatímco základní S23 prý bude konečně „umět“ UWB (Ultra-Wide Band).

I když standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) zatím není dostupný, telekomunikační průmysl očekává, že se ho dočkáme příští rok. Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem RGcloudS budou nový standard podporovat telefony Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Wi-Fi 7 může dosáhnout teoretické maximální rychlosti 30 GB/s, což je oproti Wi-Fi 6 více než třikrát tolik.

Leaker také uvedl, že základní model bude podporovat maximálně Wi-Fi 6. I tak však prý v oblasti konektivity nabídne výrazné vylepšení, kterým má být technologie UWB. Ta by telefonu umožnila používat pokročilejší funkce, jako je SmartThings Find, s mnohem větší přesností nebo jej proměnit v digitální klíče od auta.

Stojí za to připomenout, že o Wi-Fi 7 u „pluskového“ a nejvyššího modelu Galaxy S23 ani UWB u základního modelu se nezmiňovaly koncem minulého roku uniklé certifikáty FCC. Nejnovější únik je tak třeba brát s rezervou. Pokud je však pravdivý, je jistě na co se těšit. Řada Galaxy S23 bude uvedena na scénu již přespříští týden.

Řadu Samsung Galaxy S22 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.