Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, Samsung letos představí několik nových modelů řady Galaxy A. Jedním z nich je i nástupce velmi úspěšného loňského modelu střední třídy Galaxy A53 5G. Zde je vše, co víme o Samsungu Galaxy A54 5G.

Design

Z dosud uniklých renderů Galaxy A54 5G vyplývá, že telefon bude zepředu jen těžko rozeznatelný od svého předchůdce. Podle všeho bude disponovat plochým displejem s poměrně silnými rámečky a kruhovým výřezem. Displej by měl mít velikost 6,4 palců (oproti loňsku by tedy měl být o 0,1 palců menší), rozlišení bude FHD+ (1080 x 2400 px) a obnovovací frekvence 120 Hz.

Pokud jde o zadní stranu, zde můžeme vidět patrné rozdíly. Smartphone by měl mít o jeden fotoaparát méně (s pravděpodobností hraničící s jistotou přijde o hloubkový senzor) a každý ze tří fotoaparátů mít samostatný výřez. Tento design by měl být společný pro všechny telefony, které Samsung letos chystá. Galaxy A54 5G má jinak být dostupný v černé, bílé, limetkové a fialové barvě.

Čipset a baterie

Galaxy A54 5G by měl být poháněn novým čipsetem Samsungu Exynos 1380. Ten bude mít údajně čtyři vysoce výkonná procesorová jádra taktovaná na 2,4 GHz a čtyři úsporná jádra s frekvencí 2 GHz. Baterie má mít stejnou kapacitu jako loni, tedy 5000 mAh (na jedno nabití by tedy měla vydržet celkem jistě dva dny), a podporovat opět 25W rychlé nabíjení.

Fotoaparáty

Galaxy A54 5G by měl být vybaven – jak už bylo zmíněno – trojitým fotoaparátem s rozlišením 50, 12 a 5 MPx, přičemž hlavní má mít optickou stabilizací obrazu, druhý plnit roli ultraširokoúhlého objektivu a třetí sloužit jako makro kamera. Oproti Galaxy A53 5G by šlo o jistý downgrade, protože jeho hlavní snímač má rozlišení 64 MPx. Přední fotoaparát bude mít podle všeho stejné rozlišení jako loni, tedy 32 MPx. Lze očekávat, že jak zadní, tak přední fotoaparát bude schopen natáčet videa v rozlišení 4K při 30 fps.

Galaxy_A54_5G_rendery_leden_2023_9

Kdy a za kolik?

Samsung obvykle představuje telefony řady Galaxy A v březnu. U Galaxy A54 5G (a jeho sourozence Galaxy A34 5G) by to však tentokrát mělo být podstatně dříve, konkrétně již 18. ledna. Kolik bude stát, v tuto chvíli není jasné, avšak vzhledem k tomu, že oproti Galaxy A53 5G má přinést jen minimum vylepšení, můžeme očekávat, že jeho cenovka bude stejná, tj. 449 eur (zhruba 10 800 Kč).

Galaxy A53 5G koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.