Zavřít reklamu

Jak možná víte, smartphony a tablety Samsungu se dodávají s aplikací/funkcí Nearby Device Scanning (Hledání nedalekých zařízení), která neustále vyhledává kompatibilní zařízení v okolí, jako jsou hodinky Galaxy Watch, sluchátka Galaxy Buds a jiná zařízení podporující platformu SmartThings. Kdykoli funkce kompatibilní zařízení najde, odešle uživateli oznámení nebo vyskakovací okno s dotazem, zda se k němu chce připojit.

Nyní Samsung pro Nearby Device Scanning vydal aktualizaci, která přináší podporu funkce Matter Easy Pair. Aplikace vám nyní zašle upozornění a/nebo zobrazí vyskakovací okno, kdykoli v blízkosti detekuje zařízení kompatibilní se standardem Matter. Novou verzi aplikace (11.1.08.7) si můžete stáhnout v obchodě Galaxy Store.

Většina značek nabízejících zařízení pro chytrou domácnost má pro ně vlastní standard připojení a ekosystém, což znamená, že obvykle nejsou kompatibilní s produkty pro chytrou domácnost jiných značek. Toto má pomoci řešit zmíněný nový standard pro chytrou domácnost Matter.

Na vzniku tohoto standardu se podíleli někteří z největších světových technologických gigantů, jako je Samsung, Google, Apple nebo Amazon, což znamená, že jejich chystané produkty budou nový standard podporovat a budou vzájemně kompatibilní. Uživatelé tak budou moci ovládat zařízení pro chytrou domácnost různých značek snadněji než kdykoli předtím.

Dnes nejčtenější

.