Zavřít reklamu

Vždy, když Samsung vydá pro řadu Galaxy S20 nebo Galaxy S21 novou aktualizaci, řada lidí předpokládá, že do jejího vydávání budou zahrnuty telefony Galaxy S20 FE či Galaxy S21 FE. Tak tomu ale (většinou) není, zmíněné telefony dostávají nové updaty obvykle se zpožděním.

Proč to tak je? Proč smartphony s přízviskem FE nedostávají nové aktualizace vždy spolu s ostatními modely řady Galaxy S? Na tuto otázku neexistuje žádná oficiální odpověď, je to však pravděpodobně proto, že smartphony řady Galaxy S FE jsou uváděny na trh mnoho měsíců po jejich protějšcích bez přízviska FE.

Modely FE dostávají do vínku téměř stejný hardware jako základní modely, což by mělo zjednodušit aktualizování všech najednou. Přesto však Samsung se zařízeními Fan Edition zachází odlišně. Kromě skutečnosti, že jsou uváděna na trh měsíce po svých protějšcích Galaxy S, může být důvodem, který zde hraje roli, také jejich agresivní cena.

Naštěstí Samsung nedělá rozdíl v úrovni softwarové podpory. Galaxy S20 FE má nárok, resp. měl, na tři upgrady operačního systému jako řada Galaxy S20 (Android 13 je tak tím posledním) a Galaxy S21 FE má slíbeny čtyři upgrady OS jako řada Galaxy S21 (protože byl představen se zpožděním loni a z krabičky běžel na Androidu 12, jeho posledním systémovým upgradem bude Android 16).

Telefony Galaxy S20 FE a S21 FE koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.