Zavřít reklamu

V posledních letech stoupá obliba zakřivených herních monitorů. Na tomto trendu se „veze“ také Samsung, pro jehož nejnovější herní monitor Odyssey Ark se před pár dny otevřely předobjednávky. Kromě obří velikosti se chlubí i zabudovanými herními cloudovými službami.

Samsung Odyssey Ark je 55palcový monitor s technologií Quantum Mini LED, který se pyšní poloměrem zakřivení 1000R, rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 165 Hz a odezvou 1 ms. Jinými slovy jde o velké, jasné a superzakřivené osobní „plátno“ pro hraní.

Monitor stejně jako chytré televizory Samsungu běží na systému Tizen, což znamená, že také disponuje platformou Gaming Hub. Platformu korejský obr spustil začátkem léta s myšlenkou sjednotit všechny herní zdroje pod jednu střechu. Monitor podporuje herní cloudové služby, jako je Xbox Game Pass, Google Stadia, GeForce Now nebo Amazon Luna, jakož i integraci s platformou pro živé vysílání Twitch a YouTube. Nechybí ani podpora populárních streamovacích služeb jako Netflix či Disney+.

Začátkem týdne Samsung pro Odyssey Ark otevřel předobjednávky. A žádá za něj ne úplně lidových 3 499 dolarů (zhruba 84 600 Kč). V Evropě, kam podle všeho dorazí koncem měsíce, by měl stát kolem 3 400 eur (přibližně 83 600 Kč).

Herní monitory Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.