Zavřít reklamu

Kód CSC neboli „Country Specific Code“ je již dlouhé roky nedílnou součástí softwaru Samsungu. Obsahuje vlastní nastavení, lokalizace, značku operátora, nastavení APN (přístupového bodu) a další informace pro konkrétní regiony. Například ohebný telefon Galaxy Z Fold4, který se prodává v USA, bude mít odlišný CSC než ten, jenž se prodává v Německu.

Jelikož Samsung prodává svá zařízení téměř všude na světě, můžete si představit, že seznam jeho kódů CSC bude docela dlouhý. Opravdu to tak ale musí být? Je možné argumentovat tím, že korejský obr by se v příštím roce měl těchto kódů vzdát a přejít na globální verzi firmwaru. Tímto způsobem se řeší aktualizace pro iPhony a dokonce i smartphony Google Pixel.

Samsung je nyní při zavádění nových aktualizací firmwaru poměrně rychlý, ale ještě před několika lety tomu tak nebylo. Uživatelé na některých trzích museli čekat až nepřiměřeně dlouho, než nové aktualizace získali. I vydání „udržovacích“ updatů pro hlavní trhy Samsungu někdy trvalo déle, než by si tamní uživatelé přáli. Tým, který má v Samsungu na starosti vývoj softwaru, si však zaslouží pochvalu za to, že aktualizace pro zařízení Galaxy jsou nyní mnohem rychlejší než tomu bylo v minulosti.

Ještě rychlejší aktualizace

Nicméně je tu stále prostor pro zlepšení. Vzhledem k tomu, že kódy CSC se primárně zaměřují na přizpůsobení, nevyhnutelně to vede ke zpoždění procesu aktualizace. Jednotný globální přístup k firmwaru by čas na vydání updatů ještě více zkrátil a umožnil tak uživatelům na všech trzích světa ještě rychlejší přístup k nejnovějším a nejlepším softwarovým zážitkům Samsungu.

Lze si představit, že „žonglování“ s různými kódy CSC může být pro samotnou společnost trochu nepohodlné. Samsung uvádí každoročně na trh desítky nových zařízení, pro něž nabízí až čtyři generace Androidu a až pět let bezpečnostních aktualizací. Existují tedy stovky zařízení Galaxy, která potřebují každý rok nové aktualizace, každé se samostatným kódem CSC. Všechna čest, že softwarový tým Samsungu toto vůbec zvládá, a ještě tak relativně rychle.

Korejskému gigantovi by však nemělo stát v cestě mnoho překážek, pokud by se jako Apple nebo Google rozhodl přejít na globální verzi firmwaru. Díky tomu by bylo vydávání jeho updatů ještě rychlejší a možná by to i trochu ulehčilo jeho softwarovému týmu. „Ulehčené“ prostředky by pak mohly být lépe zužitkovány pro vytváření nových funkcí a zážitků. Můžeme jen doufat, že Samsung o „zaříznutí“ kódů CSC alespoň přemýšlí.

Dnes nejčtenější

.