Zavřít reklamu

Samsung si s přehledem zajistil prvenství v oblasti aktualizací softwaru. Již v roce 2019 se ostatně stal prvním výrobcem, který slíbil tři generace aktualizací operačního systému Android jak pro telefony střední třídy, tak pro své vlajkové lodě. Později se ještě rozhodl, že tři hlavní aktualizace nestačí, a zvýšil jejich počet na čtyři, což bylo ve světě zařízení se systémem Android prostě nevídané, a ostatně je pořád. 

Někteří výrobci se nyní nechávají Samsungem inspirovat. Příkladem budiž společnost OnePlus, která nedávno oznámila, že bude určité své telefony aktualizovat na nové verze Androidu také po dobu čtyř let a přidá k tomu ještě jeden rok bezpečnostních aktualizací. Pokud se však podíváme na to, jak je na tom Samsung nyní s aktualizací Android 13 a One UI 5.0, je jasné, že konkurence se korejskému gigantovi asi nikdy nebude moci skutečně vyrovnat. Proč?

Více jak 40 zařízení s Androidem 13 ještě před začátkem prosince 

No, protože za pouhý měsíc a půl stihl Samsung aktualizovat více než 40 svých zařízení Galaxy, čímž bezkonkurenčně překonává všechny ostatní výrobce zařízení se systémem Android dohromady. Samsung už nějakou dobu zrychloval vydávání nejnovější verze Androidu pro své vlajkové lodě, ale před rokem 2022 to byly v podstatě jen vlajkové telefony, které ovládaly veškerou jeho pozornost. A ve stejném roce, kdy vyšla nová verze systému Android, jsme se jí typicky dočkali jen na několika málo zařízení vrcholných tříd.

Nyní se zdá, že je Samsungu jedno, zda se jedná o telefon střední třídy, nebo o vlajkovou loď (vyšší modely řady Galaxy A byly aktualizovány dříve jak Galaxy S21 FE), a aktualizace pro různá zařízení vydává v podstatě denně, bez ohledu na jejich cenu nebo popularitu (seznam najdete zde). Proto mají Android 13 už i modely Galaxy A22 5G a Galaxy M33 5G. Samsung tak v podstatě všem, a čínským výrobcům hlavně, říká, co lze dokázat, pokud se dostatečně staráte o poprodejní softwarovou podporu a aktualizace, a právě proto je zde jasným vítězem.

Telefony Samsungu s podporou Androidu 13 můžete koupit zde

Dnes nejčtenější

.