Zavřít reklamu

Smartphony Samsung Galaxy jsou jedny z nejlepších telefonů, které si můžete koupit. Mají skvělý design, výkonný hardware, excelentní fotoaparáty a vyladěný software s řadou funkcí, které nemá ani Android. Díky tomu všemu se zařízení Galaxy opět dostala na první místo žebříčku 100 nejlepších jihokorejských značek.

Jihokorejská konzultační společnost Brandstock oznámila, že smartphony Galaxy si udržely v jejím žebříčku nejvyšší pozici již 12. rok za sebou. Žebříček Brandstock Top Index (BSTI) se skládá z celkem 1000 bodů, z nichž značka Samsung Galaxy v letošním roce získala 937,6 bodu.

Pro korejského giganta je to dobrá zpráva, protože se spekuluje, že v letošním posledním kvartálu ztratí vedoucí pozici na globálním trhu smartphonů ve prospěch Applu, a to kvůli pomalé poptávce a hospodářskému poklesu v mnoha ekonomikách. Samsung ve 3. čtvrtletí dodal na trh přes 64 milionů smartphonů, což je oproti předchozímu kvartálu o 3,9 % více. Jeho podíl činil 22,2 %. Analytici očekávají, že ve 4. čtvrtletí se jeho podíl sníží o dva procentní body, zatímco Applu se zvýší o sedm procentních bodů na 24,6 %.

Národní letecká společnost Korean Air v žebříčku BSTI poskočila z 22. na 11. příčku a cestovní kancelář HanaTour si polepšila o osm míst, když skončila na 32. pozici. Pohoršili si naopak online prodejci jako Gmarket (propad z 18. na 28. místo), Auction (z 24. na 41.) nebo 11th Street (z 47. na 72.). Pokles, i když ne tak výrazný, zaznamenaly také značky v oblasti IT – např. Naver klesl ze třetí na čtvrtou příčku.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.