Zavřít reklamu

Nezávislý rozbor ohebného telefonu Galaxy Z Fold4 odhalil, že účet za jeho materiály činí zhruba 670 dolarů. Pokud se jedná o ziskovou marži, čtvrtý Fold spadá mezi iPhone 14 Pro Max a skládací smartphone Huawei Mate Xs.

Odhadovaná cena komponent Galaxy Z Foldu4 je kolem 38 % prodejní ceny. Oproti tomu u Huawei Mate Xs činí poměr ceny za součástky k prodejní ceně zhruba 30 %, což znamená, že někdejší čínský smartphonový obr má u své téměř tři roky staré „ohýbačky“ vyšší ziskovou marži než Samsung. Jinými slovy řečeno, platí méně za součástky v poměru k zaváděcí ceně Huawei Mate Xs.

U dalšího skládacího smartphonu, a to Xiaomi Mi Mix Fold, je poměr ceny za komponenty k prodejní ceně přibližně 40 %. Pokud jde o běžné smartphony, Apple utratí za komponenty pro iPhone 14 Pro Max něco přes 500 dolarů, přičemž poměr nákladů k tržní ceně činí zhruba 46 %.

Tyto odhadované náklady za komponenty jsou založeny na rozboru výše uvedených zařízení, který provedl web Nikkei ve spolupráci s tokijskou společností Fomalhaut Techno Solutions. Je důležité poznamenat, že účet za materiály u zmíněných výrobců nezahrnuje náklady na výzkum a vývoj, technickou stránku věci, marketing, mzdy zaměstnanců apod. Je to hrubý odhad cen dílů ve „vakuu“.

Nedávný rozbor čtvrtého Foldu také odhalil, že přibližně polovina jeho součástek se vyrábí v Jižní Koreji. U Huawei Mate Xs se v domovské zemi Samsungu vyrábí také zhruba polovina dílů, zatímco u Xiaomi Mi Mix Foldu kolem 36 %.

Galaxy Z Fold4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.