Zavřít reklamu

Samsung v tichosti představil nový budgetový smartphone Galaxy M04. Jde o nástupce loňského telefonu Galaxy M02, od kterého se však příliš neliší.

Galaxy M04 dostal do vínku LCD displej s úhlopříčkou 6,5 palců, rozlišením HD+ a standardní obnovovací frekvencí 60 Hz. Pohání jej starší, ale osvědčený čipset nižší třídy Helio P35, který je spárován se 4 GB operační paměti (s použitím funkce RAM Plus to může být až 8 GB) a 64 nebo 128 GB rozšiřitelné vnitřní paměti.

Fotoaparát je dvojitý s rozlišením 13 a 2 MPx, přičemž druhý slouží jako makro kamera. Přední fotoaparát má rozlišení 5 MPx. Baterie disponuje kapacitou 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W. Softwarově je telefon postaven na Androidu 12. Z výše uvedeného vyplývá, že Galaxy M04 se od svého předchůdce liší jen rychlejším čipsetem, vyšší kapacitou operační a interní paměti a podporou rychlého nabíjení. Vlastně ještě jednou věcí – přítomností USB-C portu, protože Galaxy M02 se nabíjel prostřednictvím zastaralého microUSB konektoru

Galaxy M04 bude dostupný v zelené, zlaté a modré barvě a začne se prodávat od 16. prosince. Jeho cena bude začínat na 8 499 rupiích (zhruba 2 400 Kč). Mimo Indii, na který trh jej Samsung cílí, se ale s největší pravděpodobností nepodívá.

Nejlevnější telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.