Zavřít reklamu

Vietnamský YouTube kanál The Pixel zveřejnil video, které popisuje možné specifikace telefonu Galaxy A24. O něm jsme dosud slyšeli jen v souvislosti s tím, že by na rozdíl od předchůdce Galaxy A23 mohl mít místo čtyř zadních fotoaparátů jen tři.

Leak, na který upozornil web SamMobile, je nicméně krajně podezřelý, protože podle něj bude Galaxy A24 v některých klíčových oblastech horší než jeho předchůdce. Údajně jej bude pohánět čip Exynos 7904 (doprovázený 6 GB operační a 64 GB vnitřní paměti), který je podstatně starší než čipset Snapdragon 680 4G, který používá právě Galaxy A23.

Horší by měl být i hlavní fotoaparát (48 vs. 50 MPx), kterému bude údajně sekundovat 8MPx „širokáč“ a 5MPx makro kamera. Telefon by měl také mít menší kapacitu baterie (4000 vs. 5000 mAh) a podporovat pomalejší nabíjení (15 vs. 25 W). Měl by nicméně přinést i několik vylepšení. LCD displej předchůdce bude údajně nahrazen AMOLED panelem (prý opět s 90Hz obnovovací frekvencí) a přední kamerka by měla mít dvakrát vyšší rozlišení, tedy 16 MPx.

Jak přesný tento únik je, o tom můžeme v tuto chvíli jen spekulovat, je však skutečně velmi podezřelý. Na představení telefonu si každopádně zřejmě ještě nějakou dobu počkáme, protože Galaxy A23 byl uveden letos v březnu. Ještě doplňme, že podle zdrojů SamMobile bude Galaxy A24 existovat i v 5G verzi, o které se však v tuto chvíli neví vůbec nic.

Smartphony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.