Zavřít reklamu

Nové uživatelské rozhraní One UI 5.0 od Samsungu je prostě skvělé. Je z něho cítit, že společnost věnovala čas optimalizaci výkonu a zlepšení uživatelského prostředí pomocí drobných, ale smysluplných změn. Už jste pravděpodobně slyšeli o novinkách v aplikacích Fotoaparát a Galerie, rozšířené paletě barev Material You a možnostech přizpůsobení zamčené obrazovky. Kdybych však měl vybrat jednu změnu představenou s rozhraním One UI 5.0, které se nedostává dostatečné pozornosti, musela by to být nová nabídka Připojená zařízení. 

One UI 5.0 provedlo několik rozumných (a několik nerozumných) změn v uspořádání nabídky Nastavení a mám pocit, že jedním z nejvíce nedoceněných přírůstků je právě zde nová nabídka Připojená zařízení. Jednoduše řečeno, přehledně organizuje vše, co souvisí s připojením telefonu nebo tabletu Galaxy k jiným zařízením, a dává prostě a jednoduše smysl.

Je jasným důkazem nedávných pokusů Samsungu o co nejlepší zefektivnění nadstavbového prostředí. Tato nová nabídka je přehledná a stejně tak snadno přístupná. Obsahuje vše, co potřebujete k ovládání připojených zařízení, od zařízení Galaxy Wearables (tedy hodinek nebo sluchátek), SmartThings, Smart View (které umožňuje zrcadlit televizní obsah do zařízení Galaxy) a Quick Share až po Samsung DeX, Link to Windows, Android Auto a další.

Usnadňuje přístup k funkcím 

Jakmile si této funkce všimnete, rychle vám dojde, že vše, co souvisí s připojením k dalším zařízením, mělo být vždy právě do jedné nabídky integrováno na rozdíl od všech těchto možností rozesetých po celém Nastavení a v panelu rychlého spuštění. Nabídka Připojená zařízení v uživatelském rozhraní One UI 5.0 nejenže usnadňuje přístup k těmto funkcím, ale posouvá je více do samotného centra pozornosti, čímž zvyšuje šanci, že uživatelé zařízení společnosti budou tyto skvělé funkce častěji využívat.

Připojená zařízení nejsou velkým krokem pro One UI, ale příjemným vylepšením pro uživatele. Je dokonalým příkladem i toho, jak lze uživatelské prostředí v některých jeho oblastech patřičně zefektivnit. Podle mého názoru má přidání této nabídky velký smysl a myslím, že si zaslouží trochu té pozornosti, pokud tedy nevyužíváte svůj telefon jen jako telefon. Někdy mohou totiž i takové drobnosti vést k nečekaně pozitivním výsledkům a věřím, že toto je právě jedna z nich.

Nový Samsung telefon s podporou pro One Ui 5.0 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.