Zavřít reklamu

Android 13 a One UI 5.0 přineslo zařízením Galaxy mnoho nových možností a funkcí. Některé možná ani nevyužijete, jiné jsou ale velice praktické. Právě do té druhé kategorie pak patří i rozpoznávání textu v aplikaci Galerie. 

Je třeba říci, že tato funkce aplikace Galerie už byla přítomna v One UI 4, jenže byla vázána na Bixby Vision, kdy právě hlasového asistenta Samsungu nemusí v našich končinách úplně každý používat. Nové rozpoznávání textu je však jednoduché a intuitivní, že pokud si k němu najdete cestu, rozhodně si jej oblíbíte. Využití totiž nabízí nesčetně, ať už jde o skenování vizitek nebo jiného textu bez nutnosti jeho opisování.

Jak na rozpoznávání textu v One UI 5.0 

Je to opravdu snadné. Už aplikace Fotoaparát vám při focení ukazuje ikonu žlutého T, ale v tomto rozhraní to není tak přívětivé, jako v Galerii. Pokud tedy nějakou fotografii s textem pořídíte a otevřete ji právě nativní aplikaci Galerie Samsungu, tak se vám i zde ukazuje v pravém dolním rohu ikona žlutého T. Pokud na ni kliknete, tak se vám po chvilce zvýrazní obsažený text.

Chcete-li s ním dále pracovat, jednoduše stačí do pole s ním klepnout prstem a vybrat tu část, kterou chcete kopírovat, vybrat nebo sdílet. To je prakticky vše. Ušetří vám to tedy množství času, ať už s textem potřebujete dělat cokoli. Úspěch a neúspěch funkce samozřejmě záleží na složitosti textu a jeho grafické úpravě. Jak můžete vidět v galerii, ne všechno se funkci podařilo rozpoznat, je ale fakt, že jsme si pro ni připravili poměrně těžký oříšek v množství různorodého textu.

Nový Samsung telefon s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.