Zavřít reklamu

Samsung již několik let nakupuje OLED a LCD panely od společnosti BOE. Používá je v některých svých smartphonech a televizorech. Nyní to však vypadá, že korejský obr od čínského displejového giganta nebude tyto panely příští rok kupovat.

Podle informací webu The Elec, který cituje server SamMobile, odstranil Samsung společnost BOE ze seznamu svých oficiálních dodavatelů, což znamená, že v roce 2023 nebude od čínské firmy kupovat žádné produkty. Důvodem mají být nedávné problémy s placením licenčních poplatků ze strany BOE. Samsung měl BOE požádat, aby zaplatila licenční poplatky za používání jména Samsung ve svém marketingu, BOE to prý ale odmítla. Od té doby měl Samsung nákup panelů od BOE omezit.

OLED panely společnosti BOE se obvykle používají v cenově dostupných smartphonech a modelech střední třídy Samsungu (viz například Galaxy M52 5G), zatímco LCD panely korejský gigant používá ve svých levných televizorech. Samsung měl nyní zvýšit objednávky těchto panelů od firem CSOT a LG Display.

Různé společnosti, včetně Applu a Samsungu, snižují svou závislost na čínských společnostech kvůli současnému geopolitickému napětí mezi Čínou a Západem. Nedávno se v éteru objevila zpráva, že Apple přestal nakupovat čipy NAND od čínskou vládou financované firmy YMTC (Yangtze Memory Technologies). Místo toho prý cupertinský gigant koupí tyto paměťové čipy od Samsungu a další jihokorejské společnosti SK Hynix.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.