Zavřít reklamu

Výroba iPhonu vyžaduje kombinaci více dodavatelů, kteří dodávají Applu různé díly. Pokud jde o displeje, společnost Samsung Display je hlavním dodavatelem OLED displejů pro iPhone od doby, kdy cupertinský smartphonový obr přešel na OLED panely. A nyní, jak píše web The Elec, se očekává, že displejová divize Samsungu dodá pro řadu iPhone 14 více než 70 % OLED panelů.

Podle webu The Elec si Apple letos pro řadu iPhone 14 údajně objednal přes 120 milionů OLED panelů. Z toho má kolem 80 milionů panelů dodat Samsung Display. Další dodavatelé Applu, jako LG Display a BOE, prý dodají 20, resp. 6 milionů panelů.

Samsung má oproti ostatním dodavatelům displejů výhodu, protože LG Display dodává LTPS displej pouze pro základní model iPhone 14 a LTPO displej pro model iPhone 14 Pro Max. BOE pak dodává obrazovky jen pro základní model iPhone 14. Divize Samsungu oproti tomu dodává panely pro všechny modely (tedy kromě zmíněných i pro iPhone 14 Plus a iPhone 14 Pro). Takže je to její univerzálnost, která jí umožňuje porazit ostatní dodavatele Applu.

Web poznamenává, že zhruba 60 z 80 milionů panelů objednaných u Samsungu bude použito na špičkové modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dalším důvodem, proč se Samsung stal hlavním dodavatelem OLED displejů pro Apple, je to, že displejová divize LG se v současnosti potýká s výrobními problémy.

Apple iPhony koupíte zde

Dnes nejčtenější

.