Zavřít reklamu

Samsung u nás spustil prodej smartphonů Galaxy M52 5G a Galaxy M22, které nabízejí na střední třídu velmi solidní výkon za dostupné ceny. Korejský technologický obr v této kategorii přináší zajímavá vylepšení. Jde například o displej Super AMOLED+ s rozlišením FHD+, 120Hz obnovovací frekvencí, řešením Infinity-O a velkou úhlopříčkou 6,7 palců nebo fotoaparát s vysokým rozlišením 64 MPx.

Galaxy M52 5G dostal do vínku Super AMOLED+ displej s rozlišením FHD+ a úhlopříčkou 6,7 palců. Vítanou změnou je i zvýšení jeho obnovovací frekvence na 120 Hz, což z něj činí ideální plochu pro sledování jakéhokoli druhu obsahu i hraní her. Skvělý dojem dotváří podpora technologie Dolby Atmos u bezdrátových i kabelových sluchátek, takže si užijete i špičkový zvuk. Telefon příjemně padne do ruky a díky hmotnosti 173 g se pohodlně drží při sledování filmů nebo hraní her. S tloušťkou pouhých 7,4 mm je navíc nejtenčím modelem řady M.

Galaxy M22 nabízí Super AMOLED displej s velikostí 6,4 palců, rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Telefon je s hmotností jen 186 g příjemně kompaktní a je tak dobrým pomocníkem na cestách.

Srdcem modelu Galaxy M52 5G je 6nm čipset Snapdragon 778G, který umožňuje nejen o 55 % lepší výkon procesoru, o 85 % vyšší výkon GPU nebo o 3,5x lepší výkon zabudované umělé inteligence, ale zajišťuje i efektivnější využití kapacity baterie. Můžete tedy bezproblémově využívat multitasking, brouzdat po internetových sítích 5G a hlavně si užívat rychlost a plynulost systému a jeho funkcí. Velikost vnitřní paměti je 128 GB.

O hladký chod jakýchkoli aplikací v telefonu Galaxy M22 se stará čipset Helio G80, který doplňuje 4 nebo 6 GB operační paměti a 64 či 128 GB vnitřní paměti. Interní úložiště je možné rozšířit paměťovou kartou až na 1 TB.

Galaxy M52 5G se chlubí třemi fotoaparáty na zadní straně a průstřelem na straně přední. Hlavní fotoaparát nabízí 64MPx rozlišení, které zachytí sebemenší detail. 12MPx ultraširokoúhlý modul zase dodá snímkům zajímavou perspektivu. Posledním z trojice zadních fotoaparátů je makroobjektiv s rozlišením 5 MPx. Přední kamerka disponuje vysokým rozlišením 32 MPx.

Na zadní straně modelu Galaxy M22 se nachází modul se čtyřmi objektivy, přičemž primární fotoaparát má rozlišení 48 MPx. Pozorovací úhel lze rozšířit na 123° ultraširokoúhlým objektivem s rozlišením 8 MPx. K fotografování nejmenších detailů slouží 2MPx makroobjektiv. Čtvrtý fotoaparát je ideální k pořizování portrétových fotografií s pěkně rozmazaným pozadím díky 2MPx snímači hloubky ostrosti.

Mezi největší přednosti obou smartphonů patří baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení. Kapacita baterie postačí k přehrávání až 106 hodin hudby, 20 hodin videa nebo 48 hodin videohovorů. Díky zmíněné vysoké kapacitě telefony vydrží v provozu celý den a noc.

Významnou součástí výbavy obou modelů je platforma Samsung Knox poskytující vojenský stupeň ochrany. Platforma chrání veškerá data v telefonu a dokáže na hardwarové úrovni oddělit běžný systém a zabezpečenou část. Tu tvoří Zabezpečená složka, část telefonu pod heslem, v níž uživatelé mohou bezpečně uchovávat citlivé fotografie, soubory, kontakty a další obsah.

Oba modely jsou v Česku dostupné v modré, černé a bílé barvě. Doporučená cena modelu Galaxy M52 5G s pamětí 128 GB je 10 490 Kč a modelu Galaxy M22 5 999 korun.

Dnes nejčtenější

.