Zavřít reklamu

Většina fanoušků Samsungu řadu Galaxy S miluje. Je to prostě proto, že je tím nejlepším, co společnost nabízí. Možná ale už brzy přijde čas, kdy tato ikonická řada ustoupí skládacím telefonům. Ten čas by navíc mohl nastat relativně brzy, a to už koncem roku 2023 poté, co se ukáže světu Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. 

Samsung Display pracuje na technologii skládacích displejů již zhruba deset let. Samsung Electronics pak v posledních několika letech vylepšovala řady Galaxy Z Fold a Z Flip tak, aby koncept skládacích telefonů uvedla do „běžného života“ nás, uživatelů smartphonů. V sázce je mnoho a společnost očekává, že dodávky skládacích telefonů budou meziročně nadále stoupat. Vzhledem k usilovnému směřování společnosti na trh se skládačkami může nevyhnutelně nastat doba, kdy řada Galaxy S přestane být skutečnou vlajkovou lodí společnosti.

Galaxy S23 může být posledním smysluplným přírůstkem do řady S 

Než se pozornost přesune z řady Galaxy S na Galaxy Z, bude Samsung muset některé aspekty ve svých skládacích telefonech vylepšit. Nejprve bude muset s Flipem zacházet jako se skutečnou vlajkovou lodí a dát mu funkce jako DeX. Za druhé, Samsung musí chtít do svých skládacích telefonů přidat lepší fotoaparáty. A za třetí, Samsung bude muset i vylepšit samotný skládací displej tak, aby měl méně znatelný ohyb (na čemž společnost už údajně před vydáním Galaxy Z Flip5 v příštím roce usilovně pracuje) a ideálně eliminoval nutnost fólie.

Zatím je Samsung jediným výrobcem OEM, který se svými skládacími telefony zachází jako se skutečnými členy rodiny chytrých telefonů, a to na rozdíl od ostatních společností, které své skládací telefony považují jen za zkoušku technologií. Dokonce i firemní zákazníci si začínají skládací formát osvojovat, což je v celém kontextu obrovská věc, protože nikdo nechce o firemní zákazníky jakkoli přijít.

V prvních třech čtvrtletích roku 2022 dodal jihokorejský gigant na trh 14 milionů skládacích telefonů. Očekává, že v příštím roce jich dodá 26 milionů. A poté, co se koncem roku 2023 začnou prodávat vylepšené modely Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5, mohou tyto skládací telefony získat dostatečnou pozornost na to, aby v roce 2024 a dále nahradily řadu Galaxy S na vrcholu „potravního řetězce“ Samsungu. Nakonec tedy není otázkou, zda se tak stane, ale kdy se tak stane. A mohlo by to právě být už na konci příštího roku. Teď jen doufejme, že Galaxy S23 bude stát skutečně za to.

Pokud se vám však nechce čekat na to, co se v oblasti ohebných telefonů stane až příští rok, pořád zde máme Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, kdy je druhý zmíněný přece jen svou cenovkou podstatně dostupnější. Výbavou sice nedosahuje kvalit řady Galaxy S22, ale jasně boduje právě onou nevšední konstrukcí. To, že se jedná o rozumnou koupi dokládá i naše recenze. Přímo u Samsungu můžete Flip4 pořídit 27 490 Kč, nicméně platí u něho výkupní bonus, se kterým můžete ušetřit 3 500 Kč plus samozřejmě cenu zařízení, které od vás Samsung vykoupí. Při koupi do konce roku k telefonu dostanete i Samsung Care+ na 1 rok zdarma, 15 % z hodnoty na příští nákup a Galaxy Watch5 a pouzdro za jedinou korunu.

Galaxy Z Flip4 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.