Zavřít reklamu

OLED panely Samsungu najdeme nejen v jeho špičkových smartphonech, ale i ve vlajkových lodích téměř všech ostatních značek. „Vlajky“ skoro všech smartphonových výrobců budou příští rok podle všeho používat nový OLED panel korejského giganta s vyšším jasem.

Jak si možná vzpomínáte, Vivo před pár dny představilo smartphone nové generace X90 Pro+. Používá E6 OLED panel Samsungu s rozlišením QHD+, vrcholovým jasem 1800 nitů, variabilní obnovovací frekvencí s maximem 120 Hz a podporou standardu Dolby Vision. Dalšími telefony, které by měly tento panel používat, jsou Xiaomi Mi 13 a Mi 13 Pro a iQOO 11. Představeny by měly být ještě letos, přesněji začátkem prosince.

Stojí za zmínku, že nový panel Samsungu dokáže řídit dva odlišné segmenty obrazovky při různých obnovovacích frekvencích. Například můžete spustit v jednom segmentu YouTube video při 60 Hz a v druhém si můžete při 120 Hz prohlížet jeho komentáře. To může dále zlepšit plynulost uživatelského rozhraní a zároveň šetřit baterii.

Je také známo, že Samsung tento panel používá v iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max, kde je jeho maximální jas 2300 nitů. Mít jej bude s největší pravděpodobností i telefon Galaxy S23 Ultra, kde by měl jeho jas dosahovat minimálně 2200 nitů. Oproti tomu soupeři korejského obra, společnosti LG Display a BOE, výkonu jeho OLED panelů zatím nemohou dosáhnout.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.