Zavřít reklamu

Celosvětové dodávky tabletů nezaznamenaly výrazný růst už od roku 2014, kdy dosáhly svého vrcholu. Od té doby se jedná spíše o prudký pokles. V tomto segmentu jsou na trhu dva hlavní hráči – Apple a Samsung, i když iPad pořád zůstává nejoblíbenějším zařízením a jeho dominantní postavení je zatím vlastně neohroženo. 

Zatímco v minulosti vyráběla tablety s operačním systémem Android řada společností, nyní již mnoho z nich od tohoto segmentu zcela upustilo. Ostatně i to přispělo k poklesu dodávek tabletů se systémem Android na trh. Samsung vytrval, a každý rok vydává nové, kdy jeho nabídka zahrnuje nejen vlajkové lodě, ale také tablety střední a cenově dostupné třídy. Navzdory klesajícímu trhu s tablety tedy zůstává Samsung druhým největším prodejcem tabletů na světě.

Malá konkurence 

Nutno přiznat, že třeba čínští výrobci jako Huawei a Xiaomi také vyrábějí tablety, ale jejich podíl je na celkovém trhu zanedbatelný. To je z velké části způsobeno nedostupností na západních trzích. Prakticky je tak Samsung jediným globálním výrobcem tabletů se systémem Android, který má diverzifikovanou řadu nabízející možnosti ve všech cenových segmentech.

Trvalý závazek Samsungu k tomuto segmentu je také hlavním důvodem, proč si korejský gigant udržuje svou pozici na trhu. Je tu také skutečnost, že jediné tablety se systémem Android, které stojí za to koupit, tedy vyrábí právě Samsung. Od robustního designu a kvality provedení až po výjimečné specifikace a bezkonkurenční softwarovou podporu – žádný jiný výrobce tabletů se systémem Android se jim ani nepřiblíží. 

Těžko byste hledali konkurenta modelu Galaxy Tab S8 Ultra, zatím největšího a nejvýkonnějšího tabletu společnosti Samsung, který by byl vybaven systémem Android. Jedná se o zařízení určené pro skutečně nejnáročnější uživatele, kteří potřebují tablet ke své práci. Lenovo má v tomto segmentu sice několik modelů, ale vyrovnat se řešení Samsungu prostě nedokážou.

Softwarová podpora 

Neuvěřitelná softwarová podpora, kterou nyní Samsung nabízí, zůstává nesrovnatelná i s mnoha výrobci chytrých telefonů, natož s těmi, kteří se zabývají tablety. Galaxy Tab S8, Tab S8+ a Galaxy Tab S8 Ultra patří mezi zařízení Samsung, která jsou podporována pro čtyři aktualizace operačního systému Android. Ostatně z neuvěřitelné rychlosti, s jakou Samsung zavádí Android 13 do svých zařízení, těží i majitelé tabletů.

Kromě zjevné převahy tabletů Galaxy v oblasti designu, specifikací a výkonu, stojí za zmínku také snaha Samsungu přinášet inovativní softwarové zážitky, které zlepšují uživatelský komfort z práce s těmito produkty. Jedním z takových příkladů je DeX. Společnost tuto softwarovou platformu vytvořila proto, aby uživatelům umožnila pracovat na tabletech jako na počítači. Přináší pokročilé funkce zaměřené na produktivitu s jedinečným uživatelským rozhraním, díky němuž je multitasking hračkou.

Uživatelské rozhraní One UI 4.1.1 pak dalo tabletům Samsungu více z DNA počítače. Přináší zkratky aplikací z panelu oblíbených aplikací, obsahuje také zástupce posledních aplikací, takže je velmi snadné spustit aplikaci nebo několik aplikací ve více oknech. Zákazníci, kteří si zakoupí tablet Galaxy, získají jistotu, že jejich zařízení bude i nadále příkladně podporováno a vzhledem k tomu všemu, není prostě divu, že jsou to vlastně jediné Android tablety, které stojí za to koupit.

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.