Zavřít reklamu

Od doby, co jsme naposledy slyšeli o tabletu Galaxy Tab S8 FE, uběhlo již několik měsíců. Nyní se o v éteru objevilo několik detailů o jeho displeji. A jestli se zakládají na pravdě, tablet v této oblasti nenabídne oproti stávajícímu Galaxy Tab S7 FE velká vylepšení.

Podle známého leakera Rolanda Quandta bude Galaxy Tab S8 FE stejně jako Galaxy Tab S7 FE používat LCD displej. Zdá se tedy, že AMOLED panely má Samsung vyhrazené jen pro špičkové tabletové modely. Zařízení má jako jeho „budoucí předchůdce“ podporovat S Pen, přičemž díky digitizéru od firmy Wacom prý bude zkušenost s ním „skvělá“.

Pokud jde o velikost, rozlišení a další charakteristiky displeje, ty v současnosti nejsou známy. Jednu klíčovou charakteristiku, kterou by Galaxy Tab S8 FE mohl zlepšit, je obnovovací frekvence. Galaxy Tab S7 FE měl 60Hz LCD displej, což znamená, že tu je prostor pro to, aby panel jeho nástupce měl obnovovací frekvenci 120 Hz. Velikost obrazovky zůstane pravděpodobně stejná, protože u Galaxy Tab S7 FE činila pro tablet ideálních 12,4 palců.

Galaxy Tab S8 FE by jinak měl disponovat čipsetem MediaTeku MT8791V (známým také jako Kompanio 900T), 4 GB operační paměti (k dispozici však bude zřejmě více paměťových variant) a softwarově jej bude podle všeho pohánět Android 13. Uveden na scénu by mohl být na jaře příštího roku (některé indicie však naznačují, že to bude ještě letos).

Tablety Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.