Zavřít reklamu

V posledních měsících Google vydal aktualizaci s designovým jazykem Material You pro aplikace Mapy Google a Keep na hodinkách se systémem Wear OS 3. Nyní se zdá, že spolu s tím softwarový obr ukončil jejich podporu na hodinkách s Wear OS 2.

Jak uvedl web 9to5Google, při vyhledávání aplikací Map Google a Keep v obchodě Google Play pomocí hodinek běžících na Wear OS 2 se aplikace nezobrazují. Při návštěvě stránek pro aplikace z webu nebo telefonu a pohledu na sekci „Kompatibilita pro vaše aktivní zařízení“ se zobrazí, že aplikace „Na vašem zařízení nefungují“. Na hodinkách Pixel Watch je nejnovější verzí aplikace Keep verze 5.22.452.00.97 a jako požadavek je uveden Android 11 a vyšší.

Není jasné, kdy byla podpora těchto aplikací pro hodinky s Wear OS 2 ukončena, mohla by se však krýt s redesignem Material You, který vše výrazně zmodernizoval. Byla odstraněna žlutá akcentovaná barva a všechny položky používají pozadí ve tvaru pilulky.

Stávajících uživatelů hodinek s Wear OS 2, kteří již mají tyto aplikace nainstalované, by se ukončení jejich podpory týkat nemělo, jejich podpora/dostupnost by však měla být zohledněna při budoucím resetování hodinek. Na hodinkách s tímto systémem jsou jinak v tuto chvíli dostupné tyto aplikace Googlu: Google, Gboard, Fit, Peněženka, Zprávy, Fotoaparát, Hodiny, Wear OS by Google Smartwatch a YouTube Music.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.