Zavřít reklamu

Po několika týdnech testování betaverze z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0 na loňských skládacích smartphonech Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 vydal Samsung její stabilní verzi pro betatestery v Indii. A právě nyní ji začal vydávat v Evropě.

Update se stabilní verzí Androidu 13/One UI 5.0 pro Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 nese firmwarovou verzi F926BXXU2DVK3, resp. F711BXXU3DVK3. Jeho součástí je listopadový bezpečnostní patch.

Aktualizace s Androidem 13/One UI 5.0 přináší mimo jiné lepší možnosti přizpůsobení uživatelského rozhraní, skládané widgety, větší ikony u notifikací, plynulejší animace nebo novou aplikaci Režimy a rutiny. Vylepšeny byly také všechny nativní aplikace Samsungu.

Samsung měl původně v plánu dokončit zavádění Androidu 13/One UI 5.0 do jara příštího roku, tento týden se však ústy viceprezidentky pro výzkum a vývoj frameworku Android nechal slyšet, že by to rád stihl do konce letošního roku. To je jistě velmi ambiciózní plán, vzhledem k rychlosti, s jakou v posledních týdnech příslušnou aktualizaci vydává na jedno zařízení za druhým, se nám však nezdá úplně „ustřelený“.

Nový telefon Samsungu s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.